Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pierwszy taki projekt Vantage Development

0
Podziel się:

Giełdowy deweloper zapowiada rozszerzenie działalności w kraju. Inwestycję na Mokotowie sfinansuje z emisji obligacji.

Edward Laufer, prezes Vantage Development
Edward Laufer, prezes Vantage Development (Vantage Development S.A.)
bFfDpAmt

Vantage Development kupił działkę na warszawskim Mokotowie. Na zakupionym gruncie powstanie osiedle na około 300 mieszkań z częścią usługową. Jest to pierwszy projekt dewelopera poza Wrocławiem. Prezes Edward Laufer (na zdjęciu) zapowiada, że spółka chce działać na nowych rynkach.

- _ Patrzymy w sumie na trzy miasta. Poza Wrocławiem rozmawiamy o zakupie działek w Warszawie oraz Poznaniu _ - tłumaczy prezes Vantage Development.

Vantage Development zamierza podzielić projekt na Mokotowie na dwa etapy, każdy po ok. 150 mieszkań. Rozpoczęcie budowy pierwszego z nich planowane jest na III kwartał 2015 r., a zakończenie na IV kwartał 2016 r. Drugi etap miałby ruszyć w I kwartale 2016 r. i zostać ukończony w II kwartale 2017 r.

bFfDpAmv

_ Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/186/m253882.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/spolka-dnia/artykul/spolka;dnia;vantage;development;pobije;rekord;sprzedazy;szansa;jest;spora,101,0,1593445.html) *Mimo upadłości Ganta, wrocławski rynek ma się świetnie [WYWIAD] * - _ Sprzedaż kształtuje się na poziomie nawet 5 tys. _ - mówi Money.pl Edward Laufer. - Jesteśmy obecnie na etapie wyboru projektanta oraz wykonawcy inwestycji. Jednocześnie wciąż badamy rynek - w tym, zgodnie z naszą strategią dywersyfikacji geograficznej, lokalizacje poza Wrocławiem - pod kątem zakupu kolejnych atrakcyjnych nieruchomości. Przede wszystkim skupiamy się obecnie na segmencie mieszkaniowym _ - powiedział, cytowany w komunikacie, Dariusz Pawlukowicz, dyrektor ekonomiczno-administracyjny spółki.

Kupno nieruchomości zostało sfinansowane z przeprowadzonej w czerwcu emisji obligacji. Z wypowiedzi prezesa Laufera wynika, że spółka nie wyklucza kolejnych emisji na sfinansowanie kolejnych inwestycji, ale podkreśla jednocześnie, że jest za wcześnie by o tym mówić.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bFfDpAmW
business news
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)