Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKM Duda i Cedrob zacieśniają współpracę

0
Podziel się:

Wskazane deklaracje i strategiczne plany wzywającego względem spółki należy uznać za zbieżne nie tylko z jej interesem, ale też interesem jej pracowników, kooperantów i akcjonariuszy.

Dariusz Formela, prezes PKM Duda
Dariusz Formela, prezes PKM Duda (PKM Duda)
bEEqUOlN

Polski Koncern Mięsny Duda ocenia, że cena zaproponowana przez Cedrob w wezwaniu na akcje PKM Duda odzwierciedla wartość godziwą spółki w przeliczeniu na jedną akcję.

"Spodziewać się należy kontynuacji i rozwoju spółki w kierunku zacieśniania współpracy spółki z wzywającym. Wskazane przez wzywającego cele, deklaracje i strategiczne plany wzywającego względem spółki należy uznać za zbieżne nie tylko z jej interesem, ale też interesem jej pracowników, kooperantów i akcjonariuszy. Ponadto, wzywający, jako podmiot kontrolujący spółkę może zapewnić spółce dostęp do dodatkowych źródeł finansowania niezbędnych w celu jej dalszego rozwoju, przyspieszenia procesów inwestycyjnych i sukcesywnego wzrostu wartości" - czytamy w uzasadnieniu.

W połowie maja Cedrob ogłosił wezwanie na 9 176 857 akcji PKM Duda, stanowiących 33,01% kapitału spółki, po cenie 7,4 zł za akcję. W razie powodzenia wezwania Cedrob będzie posiadał 66% akcji PKM Duda.

bEEqUOlP

Cedrob jest krajowym liderem w produkcji mięsnej i przetworów drobiowych. Posiada także m. in. fermy reprodukcyjne, wylęgarnie piskląt, wytwórnie pasz, ubojnie drobiu oraz sieć sklepów firmowych.

Polski Koncern Mięsny Duda to największa w Polsce firma zajmująca się ubojem i rozbiorem mięsa czerwonego. Spółka kontroluje i jest zarazem najważniejszą częścią grupy kapitałowej, którą aktualnie tworzy około 30 firm z branży rolno-spożywczej z terenu Polski, Ukrainy oraz Niemiec.

bEEqUOmq
business news
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)