Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKM Duda potrzebuje nowych inwestycji. Tak twierdzi prezes spółki

0
Podziel się:

Największy koncern mięsny w Polsce podał wyniki za pierwszy kwartał.

Dariusz Formela, prezes PKM Duda
Dariusz Formela, prezes PKM Duda (PKM Duda)
bEEqIPhN

Polski Koncern Mięsny Duda odnotował 6,43 mln zł zysku netto w pierwszym kwartale 2015 r. wobec 6,58 mln zł zysku rok wcześniej - podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 8,64 mln zł wobec 9,45 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 352,61 mln zł w pierwszym kwartale 2015 r. wobec 432,11 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w pierwszym kwartale 2015 r. wyniósł 3,63 mln zł wobec 8,03 mln zł zysku rok wcześniej.

bEEqIPhP

Kurs akcji PKM Duda w ostatnich trzech miesiącach

_ - Działalność Grupy w pierwszym kwartale 2015 roku, podobnie jak w całym 2014 r., była rentowna. Mamy model biznesowy, który pozwala osiągać stabilne wyniki niezależnie od koniunktury rynkowej. By jednak umacniać swoją pozycję w branży potrzebujemy inwestycji rozwojowych, które będą motorem napędowym do wzrostów w przyszłości. Zamierzamy skoncentrować się na rozwoju działalności produkcyjnej i handlowej - mówi Dariusz Formela, prezes PKM Duda, cytowany w informacji spółki. _

Polski Koncern Mięsny Duda to największa w Polsce firma zajmująca się ubojem i rozbiorem mięsa czerwonego. Spółka kontroluje i jest zarazem najważniejszą częścią grupy kapitałowej, którą aktualnie tworzy około 30 firm z branży rolno-spożywczej z terenu Polski, Ukrainy oraz Niemiec.

bEEqIPiq
business news
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)