Notowania

rynek spożywczy
13.05.2015 11:26

PKM Duda potrzebuje nowych inwestycji. Tak twierdzi prezes spółki

Największy koncern mięsny w Polsce podał wyniki za pierwszy kwartał.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PKM Duda)
Dariusz Formela, prezes PKM Duda

Polski Koncern Mięsny Duda odnotował 6,43 mln zł zysku netto w pierwszym kwartale 2015 r. wobec 6,58 mln zł zysku rok wcześniej - podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 8,64 mln zł wobec 9,45 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 352,61 mln zł w pierwszym kwartale 2015 r. wobec 432,11 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w pierwszym kwartale 2015 r. wyniósł 3,63 mln zł wobec 8,03 mln zł zysku rok wcześniej.

Kurs akcji PKM Duda w ostatnich trzech miesiącach

_ - Działalność Grupy w pierwszym kwartale 2015 roku, podobnie jak w całym 2014 r., była rentowna. Mamy model biznesowy, który pozwala osiągać stabilne wyniki niezależnie od koniunktury rynkowej. By jednak umacniać swoją pozycję w branży potrzebujemy inwestycji rozwojowych, które będą motorem napędowym do wzrostów w przyszłości. Zamierzamy skoncentrować się na rozwoju działalności produkcyjnej i handlowej - mówi Dariusz Formela, prezes PKM Duda, cytowany w informacji spółki. _

Polski Koncern Mięsny Duda to największa w Polsce firma zajmująca się ubojem i rozbiorem mięsa czerwonego. Spółka kontroluje i jest zarazem najważniejszą częścią grupy kapitałowej, którą aktualnie tworzy około 30 firm z branży rolno-spożywczej z terenu Polski, Ukrainy oraz Niemiec.

Tagi: rynek spożywczy, dud, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz