Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKM Duda ma plan, jak wyjść z długów

0
Podziel się:

Koncern chce walczyć w tym roku o poprawę rentowności dystrybucji i utrzymanie jej w segmencie produkcyjnym. Liczy też na rozłożenie długu, który wynosi ponad 70 milionów złotych.

Dariusz Formela, prezes PKM Duda
Dariusz Formela, prezes PKM Duda (PKM Duda)

Spółka chciałaby go ostatecznie spłacić w przyszłym roku. Pod koniec 2013 roku zadłużenie firmy sięgało 177,6 mln zł, ale w ciągu 4 lat spadło o niemal 50 procent.

W ubiegłych latach nakłady inwestycyjne spółki znajdowały się na poziomie niższym niż amortyzacja, która przekracza 20 mln zł rocznie. _ - Liczymy na to, że tegoroczne nakłady inwestycyjne przynajmniej zrównają się z poziomem amortyzacji _ - mówi Dariusz Formela, prezes PKM Duda. _ - Widzimy także szansę na małe inwestycje prorozwojowe w zakładzie produkcyjnym w Grąbkowie _.

Inwestycje te umożliwiłyby Dudzie wejście z ofertą mięsa czerwonego. Mowa tu o nakładach rzędu kilkunastu milionów złotych. Efekty byłyby jednak odczuwalne najwcześniej w przyszłym roku.

Notowania PKM Duda na GPW w ostatnich trzech kwartałach

Koncern wypracował w 2013 roku 1,9 mld zł przychodów wobec 2,1 mld zł w 2012 roku. Spółka wyszła na plus w wyniku netto - zanotowała 22,9 mln zł zysku wobec 19,9 mln zł starty przed rokiem.

business news
strategie firm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)