Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pkn orlen
09.05.2015 14:22

PKN Orlen inwestuje w elektrociepłownię. Siemens dostarczy turbinę

To druga inwestycja tego typu płockiego Koncernu. Pod koniec tego roku do eksploatacji zostanie oddana elektrociepłownia we Włocławku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(www.siemens.com/press)

W berlińskich zakładach Siemensa trwają prace nad ważącą blisko 400 ton turbiną dla nowej gazowo-parowej elektrociepłowni PKN Orlen w Płocku. Obiekt będzie gotowy pod koniec 2017 roku, a wartość kontraktu wynosi 650 milionów złotych.

To druga inwestycja tego typu płockiego Koncernu. Pod koniec tego roku do eksploatacji zostanie elektrociepłownia we Włocławku.

Krzysztof Witkowski z PKN Orlen wybór technologii gazowej nie był przypadkowy. Będą to najnowsze technologicznie rozwiązania. Dodał, że w Płocku trwają prace projektowe, rozpoczynane są prace ziemne.

Zobacz, jak prezentują się notowania PKN Orlen na GPW w ostatnich 3 miesiącach

W tym roku też na budowę będą dostarczone główne urządzania, czyli generator, a także turbina gazowa i parowa. Będzie ona do Polski transportowana drogą rzeczną i morską. Na pewno będzie to ciekawe przedsięwzięcie, ponieważ nie przyjeżdża ona w częściach - dodaje Witkowski.

Dariusz Obarski z Siemensa dodaje, że rozwiązanie, które zostanie zastosowane w Płocku działa już w różnych częściach świata.

Pod koniec ubiegłego roku PKN Orlen zawarł z konsorcjum Siemens kontrakt na budowę w Płocku bloku gazowo-parowego. Jego wartość to miliard 650 milionów złotych. Nowa elektrociepłownia będzie położona na terenie płockiej rafinerii.

Czytaj więcej w Money.pl
Siemens zbuduje elektrociepłownię dla Orlenu Wartość kontraktu zawartego z konsorcjum Siemensa na wykonawstwo w formule pod klucz bloku gazowo-parowego oraz umowy na serwis głównych urządzeń bloku to łącznie 1,6 mld zł.
PKN Orlen wypłaci dywidendę z zysku, którego nie było O wypłacie posiadaczom akcji ponad 700 milionów złotych w tym roku zdecydowały głosy Skarbu Państwa - największego akcjonariusza płockiego koncernu.
Orlen szuka gazu z łupków. Kolejny odwiert Spółka zakończyła prace w miejscowości Kąck. Co dalej?
Tagi: pkn orlen, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, najważniejsze, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz