Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pkn orlen
04.12.2014 14:14

PKN Orlen podpisał umowę z Siemensem. Konsorcjum zbuduje...

Budowa bloku w Płocku jest drugim po Włocławku projektem kogeneracji przemysłowej realizowanym przez Koncern.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Orlen)

PKN Orlen zawarł z konsorcjum Siemens AG i Siemens kontrakt na wykonanie bloku gazowo-parowego w Płocku oraz kompleksową umowę na serwis głównych urządzeń - poinformowała spółka. Wartość kontraktów wyniesie 1,3 miliarda złotych na budowę oraz 0,3 miliarda złotych za umowę serwisową.

Zakładany czas realizacji inwestycji to 36 miesięcy. Spółka uzyskała już większość niezbędnych pozwoleń dla realizacji inwestycji, w tym między innymi pozwolenie na budowę, umowę przyłączeniową do sieci przesyłowej z Polskim Sieciami Elektroenergetycznymi oraz Gaz-Systemem.

-_ Dbając o doskonałość operacyjną segmentu dowstream wybraliśmy najlepszą z dostępnych technologii kogeneracyjnych o optymalnej efektywności, spełniając tym samym założenia planów rozwojowych Grupy ORLEN. Już za trzy lata będziemy dysponowali nowoczesnymi aktywami energetyki przemysłowej we Włocławku i Płocku tworząc istotny element bezpieczeństwa energetycznego Koncernu oraz naszego kraju _ - powiedział Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Budowa bloku w Płocku jest drugim po Włocławku projektem kogeneracji przemysłowej realizowanym przez Koncern.

Sprawdź kurs akcji PKN Orlen w ciągu ostatnich 3 miesięcy

Orlen przebijając poziom 49 złotych za jedną akcję notuje blisko półtora roczne maksima. Najbliższym celem jest pokonanie bariery 51 złotych, czyli szczytów z czerwca 2013 roku.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pkn orlen, business news, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz