Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKN Orlen planuje kolejną emisję obligacji

0
Podziel się:

Rada nadzorcza spółki wyraziła już na to zgodę. Orlen szacuje, że maksymalna wartość, jaką może osiągnąć emisja, to miliard euro. Okres wykupu może natomiast sięgnąć 10 lat.

Sławomir Jędrzejczyk, wiceprezes zarządu PKN Orlen ds. finansowych
Sławomir Jędrzejczyk, wiceprezes zarządu PKN Orlen ds. finansowych (Orlen)
bEUmcMKZ

Spółka poinformowała w komunikacie, że emisją euroobligacji zajmie się spółka celowa, której jedynym właścicielem będzie PKN Orlen (pełniący także rolę gwaranta emisji).

_ _

_ - Zainteresowanie wejściem na rynek euroobligacji zapowiadaliśmy już od dłuższego czasu. Zamknięty ostatnio z sukcesem projekt refinansowania w wysokości 2 mld euro przewidywał możliwość zamiany kwoty 500 mln euro na emisję obligacji i do tego obecnie dążymy, _ _ jednocześnie wydłużając okres zapadalności finansowania na ponad 5 lat - _przyznaje Sławomir Jędrzejczyk, wiceprezes zarządu PKN Orlen do spraw finansowych.

bEUmcMLb

Spółka poinformowała, że emisja euroobligacji będzie elementem dalszej dywersyfikacji źródeł finansowania._ - Na plany emisji papierów dłużnych w euro niewątpliwie miały też wpływ sprzyjające obecnie warunki rynkowe oraz dobra pozycja negocjacyjna warunków emisji, wynikająca ze stabilności finansowej spółki, potwierdzonej przez międzynarodowe agencje ratingowe _ - powiedział Jędrzejczyk.

Pod koniec kwietnia tego roku PKN Orlen sfinalizował program emisji obligacji detalicznych. PKN Orlen, różnicując źródła finansowania, wyemitował także obligacje korporacyjne o wartości 1 mld zł.

Notowania PKN Orlen na GPW w ostatnich trzech miesiącach

PKN Orlen jest największym podmiotem branży rafineryjno-petrochemicznej w Polsce i jednym z największych w Europie. Spółka zanotowała w zeszłym roku przychody ze sprzedaży na poziomie 113,8 mld zł oraz 5,7 mld zł wpływów z działalności operacyjnej.

bEUmcMLh

Czytaj więcej w Money.pl

bEUmcMLC
business news
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)