Notowania

Przejdź na
pkn
15.04.2013 11:06

PKN Orlen sprzeda obligacje drobnym graczom

PKN Orlen chce innego finansowania niż kredyty bankowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Orlen)

Koncern paliwowy złożył w Komisji Nadzoru Finansowego prospekt nowej emisji obligacji. Po raz pierwszy będą one dostępne dla inwestorów indywidualnych.

Jak poinformował PKN Orlen, prospekt zakłada możliwość emisji papierów dłużnych na kwotę nawet jednego miliarda złotych w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy. Taki krok to potwierdzenie wcześniejszych zapowiedzi spółki.

- _ Patrząc na sukces zeszłorocznego debiutu PKN Orlen na rynku Catalyst oraz dotychczasowe transakcje obligacjami, które są m.in. w portfelach OFE i TFI, spodziewamy się zainteresowania naszymi nowymi obligacjami, także ze strony inwestorów indywidualnych _ - mówi Sławomir Jędrzęjczyk, wiceprezes PNK Orlen ds. finansowych.

Oferta obligacji zostanie przeprowadzona po zatwierdzeniu i opublikowaniu prospektu emisyjnego. Plasowanie obligacji detalicznych na polskim rynku jest jednym z rozważanych sposobów na zmianę struktury finansowania PKN Orlen, który obecnie finansuje swoją działalność w zdecydowanej większości przez kredyty bankowe.

Na rynku Catalyst są w tej chwili notowane obligacje hurtowe koncernu, o nominale 100 tysięcy złotych z 7-letnim okresem wykupu.

Grupa PKN Orlen miała w czwartym kwartale ubiegłego roku 276,5 miliona straty netto wobec 618,7 miliona złotych zysku netto rok wcześniej. W całym 2012 roku zysk netto grupy wyniósł 2,3 miliarda złotych.

Tagi: pkn, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz