Notowania

Przejdź na
pkn
27.01.2014 10:50

PKN Orlen wprowadza bezgotówkowe płatności parkingowe

System mobiParking funkcjonuje w trzydziestu polskich miastach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Orlen)

PKN Orlen, zarządzany przez Dariusza Krawca (na zdjęciu), udostępnił klientom programu flota usługę bezgotówkowego rozliczania opłat za parkowanie przy użyciu telefonów komórkowych. System mobiParking działa w blisko 30 miastach na terenie całej Polski, m.in. w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. Tego typu usługa jeszcze nie występowała na rodzimym rynku.

Usługa działa w ramach systemu płatności mobilnych SkyCash. W zależności od preferencji, kierowca może dokonywać opłat za parkowanie poprzez aplikację mobilną, SMS-y lub szybkie kody USSD. Rozliczanie realnego czasu parkowania, monitorowanie transakcji i możliwość zdalnego przedłużania parkowania bez konieczności powrotu do samochodu to główne zalety usługi.

Dla firmy zarządzającej flotą samochodową korzyścią jest również automatyzacja wliczania opłat parkingowych w koszty firmy poprzez zbiorcze dokumenty finansowe umożliwiające rozliczenie wydatków za parkowanie wszystkich samochodów służbowych wraz z pozostałymi transakcjami (paliwo, myjnia, autostrady) dokonanymi przy pomocy kart paliwowych _ flota _. Wygodny dostęp do informacji i analiza kosztów parkowania możliwa jest poprzez portal flotowy, gdzie w prosty sposób można również zdefiniować samochody, których kierowcy będą uprawnieni do regulowania należności za parkowanie telefonem komórkowym.

_ - Nowa usługa jest jedynym tego typu rozwiązaniem na polskim rynku flotowym, do tej pory żaden z emitentów kart paliwowych nie oferował rozliczania płatności za parkowanie w ramach swoich kart paliwowych. Jestem przekonany, że dzięki temu rozwiązaniu, zwiększy się komfort zarządzania płatnościami za wydatki flotowe, a i sami kierowcy docenią korzyści płynące z nowej funkcjonalności _ - komentuje Paweł Wydymus, dyrektor biura rozwoju sprzedaży paliw.

Program _ flota _ przeznaczony jest dla dużych flot, tankujących co najmniej 1000 litrów miesięcznie. Karta umożliwia bezgotówkowe tankowanie w Polsce, z kolei usługa open drive daje możliwość tankowania na stacjach paliw także poza granicami kraju. Spółka ma także ofertę skierowaną bezpośrednio do małych i średnich przedsiębiorstw (biznestank) oraz mikroprzedsiębiorstw.

W piątek firma zaprezentowała wyniki finansowe. Strata netto wyniosła w czwartym kwartale 2013 roku 422 mln zł. Szacowano stratę na poziomie 420 mln zł. Z kolei ujemny wynik operacyjny w tym okresie to 489 mln zł i był on niższy od zakładanego (527 mln zł).

Notowania PKN Orlen od początku grudnia Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

W dniu publikacji wyników za czwarty kwartał, akcje PKN Orlen straciły 2,7 procent. W styczniu akcje spółki straciły jak dotąd ponad 6 procent. Dodając do tego spadek grudniowy, przecena sięga już 18,6 procent.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pkn, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, czołówki, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz