Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pkn orlen
08.01.2014 14:45

PKN Orlen wprowadza do oferty paliwa lotnicze

Zmiana modelu sprzedaży w Grupie Orlen. Spółka PKN Orlen rozpoczyna sprzedaż paliw bezpośrednio do przewoźników lotniczych, przejmując te funkcje od Petrolotu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PKN Orlen)

Zmiana modelu sprzedaży w Grupie Orlen. Spółka PKN Orlen rozpoczyna sprzedaż paliw bezpośrednio do przewoźników lotniczych. Tym samym koncern przejmuje działalność handlową prowadzoną dotychczas przez Petrolot, który pozostanie agentem obsługi naziemnej.

-_ Ta zmiana to efekt wdrażania kolejnego etapu strategii sprzedaży paliw w grupie ORLEN. Naszym celem jest jej dalsza optymalizacja oraz uporządkowanie _ - tłumaczy Marek Podstawa, członek zarządu ds. sprzedaży PKN Orlen.

Już od 1 stycznia 2014 roku PKN Orlen przejął obowiązki w zakresie zapewnienia zaopatrzenia w paliwo lotnicze w portach lotniczych wynikające z zawartych przez Petrolot umów.

Spółka Petrolot pozostanie agentem obsługi naziemnej zobowiązanym do organizowania i wykonywania czynności tankowania i usług magazynowania w Portach Lotniczych.

- _ Jednocześnie spółka Petrolot otwiera się na innych dostawców paliw, udostępniając na rynkowych zasadach swoje magazyny w portach lotniczych oraz infrastrukturę niezbędną do tankowania statków powietrznych _ - dodaje Podstawa.

Działania te mają posłużyć budowie pozycji PKN Orlen jako zintegrowanego producenta i sprzedawcy paliw lotniczych odbiorcom hurtowym oraz przewoźnikom lotniczym.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pkn orlen, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz