Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Paulina Pacuła
|

PKN Orlen wprowadza do oferty paliwa lotnicze

0
Podziel się:

Zmiana modelu sprzedaży w Grupie Orlen. Spółka PKN Orlen rozpoczyna sprzedaż paliw bezpośrednio do przewoźników lotniczych, przejmując te funkcje od Petrolotu.

PKN Orlen wprowadza do oferty paliwa lotnicze
(PKN Orlen)
bEKwYwdh

Zmiana modelu sprzedaży w Grupie Orlen. Spółka PKN Orlen rozpoczyna sprzedaż paliw bezpośrednio do przewoźników lotniczych. Tym samym koncern przejmuje działalność handlową prowadzoną dotychczas przez Petrolot, który pozostanie agentem obsługi naziemnej.

-_ Ta zmiana to efekt wdrażania kolejnego etapu strategii sprzedaży paliw w grupie ORLEN. Naszym celem jest jej dalsza optymalizacja oraz uporządkowanie _ - tłumaczy Marek Podstawa, członek zarządu ds. sprzedaży PKN Orlen.

Już od 1 stycznia 2014 roku PKN Orlen przejął obowiązki w zakresie zapewnienia zaopatrzenia w paliwo lotnicze w portach lotniczych wynikające z zawartych przez Petrolot umów.

bEKwYwdj

Spółka Petrolot pozostanie agentem obsługi naziemnej zobowiązanym do organizowania i wykonywania czynności tankowania i usług magazynowania w Portach Lotniczych.

- _ Jednocześnie spółka Petrolot otwiera się na innych dostawców paliw, udostępniając na rynkowych zasadach swoje magazyny w portach lotniczych oraz infrastrukturę niezbędną do tankowania statków powietrznych _ - dodaje Podstawa.

Działania te mają posłużyć budowie pozycji PKN Orlen jako zintegrowanego producenta i sprzedawcy paliw lotniczych odbiorcom hurtowym oraz przewoźnikom lotniczym.

Czytaj więcej w Money.pl

bEKwYwdp
bEKwYwdK
business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)