Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
business news
23.07.2013 15:53

PKN Orlen zwiększa sprzedaż

- Osiągnęliśmy wpływy operacyjne w wysokości 4,3 mld zł, istotną redukcję zadłużenia i dźwignię finansową na bardzo bezpiecznym poziomie - informuje spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Orlen)
Jacek Krawiec, prezes zarządu PKN Orlen

Mimo trudnych warunków makroekonomicznych i rynkowych, w drugim kwartale 2013 roku spółka zwiększyła przychód w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Poprawiła też swoją płynność finansową.

Zadłużenie PKN Orlen spadło rok do roku o 3,4 miliarda złotych, do 5,2 miliarda złotych. Choć przychody ze sprzedaży nieznacznie wzrosły, to strata netto zwiększyła się z 40 do 2209 milionów złotych.

_ Zarówno w Polsce, Niemczech, jak i w Czechach tempo wzrostu PKB znacząco spadło w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Na wszystkich rynkach, na których obecny jest koncern mieliśmy także do czynienia ze spadkiem konsumpcji benzyn, a na rynku polskim również oleju napędowego _ - podają przedstawiciele spółki w komunikacie. Mimo to Orlen odnotował dobre wyniki.

–_ Pomimo trudnego otoczenia makroekonomicznego PKN Orlen zwiększył sprzedaż i udziały rynkowe - informuje Jacek Krawiec, prezes zarządu spółki . _

_ – Utrzymujemy bardzo stabilną pozycję finansową. W drugim kwartale osiągnęliśmy wysokie wpływy operacyjne w wysokości 4,3 mld zł, istotną redukcję zadłużenia i dźwignię finansową na bardzo bezpiecznym poziomie - _mówi Sławomir Jędrzejczyk, wiceprezes zarządu PKN Orlen do spraw finansowych.

Zobacz notowania spółki na warszawskiej giełdzie w ostatnich trzech miesiącach:

Pod koniec ubiegłego roku spółka przyjęła strategię, zgodnie z którą będzie szukać możliwości pozyskiwania surowców ze źródeł konwencjonalnych i niekonwencjonalnych. W kwietniu tego roku wmurowany został kamień węgielny pod budowę bloku gazowo-parowego we Włocławku o mocy ponad 450 megawatów. Obecnie trwają też prace nad projektem bloku parowo-gazowego, który mam mieć od 470 do 600 megawatów.

Spółka zamknęła rok 2012 z zyskiem na poziomie 2,17 miliarda złotych. To wynik o osiem procent lepszy w porównaniu z rokiem poprzednim. Natomiast przychód Orlenu wzrósł z prawie 107 w 2011 roku do 120 miliardów złotych w roku ubiegłym.

Czytaj więcej w Money.pl
PKN Orlen planuje dużą budowę Spółka planuje podpisanie długoterminowej - na minimum 10 lat - umowy serwisowej dla turbozespołu.
Na Ukrainie chcą zmienić zasady tankowania Na razie auta czekające na tankowanie powinny się znajdować poza terenem stacji paliwowych.
Ekspansja Kazachów. Wejdą też do Polski? Kazachski państwowy koncern paliwowy na razie rozważa wejście na rynki Ukrainy i Turcji. Niewykluczone że spółka weźmie też pod uwagę prowadzenie biznesu w Polsce.
Tagi: business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz