Notowania

Przejdź na
pko bp
03.11.2014 14:00

PKO BP pozyskał dzisiaj 300 tysięcy nowych klientów

To skutek zakończenia fuzji prawnej z Nordea Bankiem. PKO BP szacuje, że synergie kosztowe i przychodowe wyniosą ponad 220 mln zł rocznie od 2017 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe PKO BP)
Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP

Ostatniego dnia października doszło do połączenia prawnego Nordea Banku z PKO BP. Skutkiem tej transakcji jest transfer wszystkich klientów do drugiego z banków. Od dzisiaj rozpoczął się proces zmiany oznakowania placówek Nordei, który potrwa do 13 listopada. Cały proces integracji zakończy zaplanowana w pierwszej połowie 2015 roku integracja systemów obu instytucji.

- _ W imieniu wszystkich pracowników witam Państwa w gronie Klientów PKO Banku Polskiego _ - to słowa listu jaki do nowych klientów wystosował dziś Zbigniew Jagiełło, prezes zarządu PKO BP. Mowa o ponad 300 tys. nowych klientów. Transfer to skutek fuzji prawnej, która nastąpiła w piątek. Marka Nordea, w związku z prowadzoną właśnie zmianą oznaczania banków całkowicie zniknie w ciągu następnych dwóch tygodni.

Połączenie instytucji nastąpiło po 7 miesiącach od formalnego zakończenia transakcji zakupu części polskich aktywów Nordea, które miało miejsce w kwietniu 2014.

- _ Fuzja prawna to ważny dzień dla obu instytucji. Kończy etap gdy banki funkcjonowały odrębnie _ - mówi Jarosław Orlikowski, lider projektu integracji banków. - _ Bez zmian pozostaną numery rachunków oraz zasady funkcjonowania kart płatniczych i kredytowych _ - uspokaja klientów przejmowanego banku.

Zmian można oczekiwać w przypadku nazw i adresów systemów bankowości elektronicznej. Dotychczasowe oddziały Nordea Bank Polska zmienią wygląd na zgodny ze standardem placówek PKO BP. Mimo że PKO jest teraz właścicielem Nordei, to obsługa dawnych produktów banku będzie realizowana w pozostałych oddziałach PKO BP tylko w ograniczonym zakresie. Wśród spraw jakie będzie można załatwić to złożenie reklamacji, zgłoszenie utraty lub nieuprawnionego użycia karty płatniczej czy zastrzeżenie dokumentu w Systemie Dokumentów Zastrzeżonych.

Bankowość Netbank zmieni nazwę na iPKONET. Sposób logowania i autoryzacji pozostanie bez zmian. Inna będzie również nazwa systemu bankowości elektronicznej dla klientów korporacyjnych na PKO eConnect, a przy zakupach on-line sposób płatności będzie nazwany Płacę z iPKONET.

Przed PKO BP jeszcze ostatni etap fuzji

Fuzja prawna zamyka drugi z trzech planowanych etapów integracji. - _ Przewidujemy, że integracja organizacyjna i technologiczna zakończy się w pierwszej połowie 2015. Wówczas wszystkie posiadane przez Państwa produkty będą obsługiwane na jednolitych zasadach w całej sieci placówek PKO Banku Polskiego _ - zapowiada w liście prezes Jagiełło.

Jak podkreśla PKO BP w komunikacie, integracja wzmacnia pozycję rynkową PKO Banku Polskiego, w szczególności w segmencie klientów zamożnych oraz bankowości korporacyjnej. Jej skutkiem jest również uzupełnienie dotychczasowej sieci dystrybucji o placówki w największych miastach Polski, a także rozwój produktów bancassurance oraz leasingowych i faktoringowych. Szacowane synergie kosztowe i przychodowe wyniosą ponad 220 mln zł rocznie od 2017 roku.

We wrześniu Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na połączenie PKO BP i Nordea Bank Polska poprzez przeniesienie całego majątku Nordea Bank Polska na PKO BP. W ubiegły wtorek zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie zdecydował o zawieszeniu notowań akcji Nordea Bank Polska do czasu wycofania ich z obrotu.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pko bp, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz