Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
07.04.2015 16:24

PKO BP wstrzyma się z wypłatą dywidendy

Kilka dni temu KNF przekazała spółce zalecenie zatrzymania całego zysku wypracowanego w 2014 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PKO BP)
Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP

Do czasu ustalenia przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) wysokości dodatkowego wymogu kapitałowego dla PKO Banku Polskiego zarząd podjął uchwałę o stosowaniu w granicach swoich kompetencji zalecenia KNF.

"Na skutek otrzymania od Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) zalecenia zatrzymania przez PKO Bank Polski całego zysku wypracowanego w okresie od 1 stycznia 2014 roku do 31 grudnia 2014 roku - do czasu ustalenia przez organ nadzoru wysokości dodatkowego wymogu kapitałowego dla banku zarząd banku podjął uchwałę o stosowaniu w granicach swoich kompetencji zalecenia KNF" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie bank informuje, iż zgodnie z art. 395 §2 pkt 2 Kodeksu spółek handlowych decyzja w zakresie podziału zysku należy do zwyczajnego walnego zgromadzenia, podano także.

Kilka dni temu Komisja przekazała PKO BP zalecenie zatrzymania przez bank całego zysku wypracowanego w 2014 roku do czasu ustalenia przez organ nadzoru wysokości dodatkowego wymogu kapitałowego dla banku.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 248,7 mld zł na koniec 2014 roku.

Tagi: finanse, bankowość, pko, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo, banki
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz