Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKO BP bez optymizmu o perspektywach branży bankowej

0
Podziel się:

PKO BP ocenia, że sektorowi bankowemu w 2014 roku trudno będzie powtórzyć wyniki z 2013 roku.

na zdjęciu: Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP
na zdjęciu: Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP (PKO BP)

PKO BP ocenia, że sektorowi bankowemu w 2014 roku trudno będzie powtórzyć wyniki z 2013 roku. Pozytywnie na wyniki PKO BP wpływać będzie przejęcie Nordei i planowany alians w bancassurance - poinformował Zbigniew Jagiełło, prezes banku_ . _

_ - Bardzo dobrym wynikiem byłoby powtórzenie przez sektor wyniku roku 2013 roku, ale jestem raczej sceptyczny _ - powiedział Zbigniew Jagiełło.

Według najnowszych danych Komisji Nadzoru Finansowego zysk netto sektora bankowego w okresie styczeń-wrzesień 2013 roku wyniósł ponad 11,8 miliarda złotych, co oznacza, że był o 1,9 procent niższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

- _ W naszym przypadku w 2014 roku przejęcie Nordea będzie jednorazowym czynnikiem pozytywnym, zakończymy też projekt aliansu w bancassurance _ - dodał Jagiełło.

Prezes PKO BP we wrześniu poinformował, że bank, który szuka partnera w tym obszarze, chce taki alians zawiązać z PZU. Uzależnia to jednak od jakości oferty największego polskiego ubezpieczyciela.

Z kolei prezes PZU Andrzej Klesyk sygnalizował, że negocjacje mogą zacząć się jeszcze w listopadzie. - _ Rozmowy z PKO BP, z którym bardzo chcielibyśmy współpracować, zostały przesunięte w czasie i dyskusje mogą zacząć się pod koniec tego miesiąca _ - zapowiedział.

Zysk netto grupy PKO BP w trzecim kwartale 2013 roku spadł do 754,5 miliona złotych z 920,8 miliona złotych rok wcześniej. Zysk banku okazał się zgodny z prognozami analityków, którzy spodziewali się, że wyniesie on 752,2 miliona złotych.

Po trzech kwartałach 2013 roku zysk netto grupy PKO BP wynosił 2,29 miliarda złotych, czyli był o ponad 20 procent niższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W tym okresie koszty banku wynosiły 3,34 mld złotych, czyli 1,1 proc. mniej niż przed rokiem.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)