Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKO BP chce mocniej działać w ubezpieczeniach

0
Podziel się:

Bank złożył w KNF wniosek o utworzenie spółki ubezpieczeń majątkowych.

Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP
Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP (Jacek Waszkiewicz / Reporter)
bEUmvznV

PKO Bank Polski złożył do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o utworzenie spółki ubezpieczeń majątkowych.

- _ Projekt związany z rozwojem bancassurance jest jednym z ważniejszych elementów nowej strategii PKO BP. Po przejęciu ubezpieczeniowej spółki Nordei kolejnym krokiem w jego wdrożeniu jest utworzenie spółki majątkowej. Zakładamy, że rozpocznie ona działalność w drugim kwartale przyszłego roku, a do końca 2015 roku niemal całość ubezpieczeń majątkowych będzie pochodziła z zakładu należącego do Grupy PKO. Podtrzymujemy też plany wyboru ubezpieczeniowego partnera strategicznego, jednak nastąpi to najwcześniej w 2015 roku, po analizie wpływu rekomendacji U na rynek - _ mówi Paweł Borys, dyrektor ds. strategii i inwestycji w PKO Banku Polskim, cytowany w informacji banku.

Nowa spółka z Grupy PKO BP będzie ubezpieczać ryzyka w zakresie pozostałych ubezpieczeń osobowych oraz ubezpieczeń majątkowych. Produkty majątkowej spółki ubezpieczeniowej będą kierowane do wszystkich grup klientów indywidulanych, a także dla klientów z sektora MSP.

bEUmvznX

Dotychczas bank PKO BP współpracował z 12 różnymi zakładami ubezpieczeń. - _ Taki model nie pozwalał jednak na osiąganie korzyści, jakie daje posiadanie własnego zakładu lub joint venture ze strategicznym partnerem _ - informuje bank.

Pełne wdrożenie nowego modelu bancassurance nastąpi w ciągu najbliższych dwóch lat. W ramach przejęcia aktywów Nordei PKO BP zakupił spółkę oferującą ubezpieczenia na życie, która od maja działa pod marką PKO Ubezpieczenia.

Czytaj więcej w Money.pl

bEUmvzoy
business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)