Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKO BP podtrzymuje zapowiedzi, ale co z dywidendą?

0
Podziel się:

PKO BP podtrzymuje plan poprawy, z kwartału na kwartał, wyniku odsetkowego, a partnera w obszarze bancassurance chce wybrać w pierwszym kwartale 2014 roku.

PKO BP podtrzymuje zapowiedzi, ale co z dywidendą?
(materiały prasowe PKO BP)

PKO BP podtrzymuje plan poprawy, z kwartału na kwartał, wyniku odsetkowego, a partnera w obszarze bancassurance chce wybrać w pierwszym kwartale 2014 roku - poinformował jego prezes Zbigniew Jagiełło (na zdjęciu), który odniósł się również do tematu dywidendy._ _

_ - Podtrzymujemy, że jesteśmy w stanie wypłacić dywidendę za 2013 rok _ - powiedział Jagiełło. Polityka dywidendowa PKO BP zakłada stabilne realizowanie wypłat dywidend w długim terminie z zachowaniem zasady ostrożnego zarządzania bankiem.

PKO BP założył wcześniej, że wypłata dywidendy zapewnić ma utrzymanie wskaźnika adekwatności kapitałowej powyżej 12 procent oraz utrzymanie wskaźnika Tier 1 powyżej 9 procent z zachowaniem niezbędnego bufora kapitałowego. Z zysku osiągniętego w 2012 roku na dywidendę trafiło 2,25 miliarda złotych, co dało 1,8 złotego dywidendy na akcję.

Prezes podtrzymał dziś również plan poprawy wyniku odsetkowego, który w trzecim kwartale wyniósł 1.577,7 miliona złotych. Wynik odsetkowy spadł w ujęciu rocznym o 20 procent, ale był 0,3 procent wyższy niż w drugim kwartale 2013 roku.

_ - Sytuacja jest zgodna z tym, co wcześniej komunikowaliśmy. Liczymy na poprawę wyniku odsetkowego z kwartału na kwartał _ - powiedział Jagiełło.

Prezes poinformował, że partner w obszarze bancassurance ma zostać wybrany w I kwartale 2014 roku. _ - Partnera chcemy wybrać na początku przyszłego roku, w pierwszym kwartale _ - powiedział Jagiełło. Dodał, że liczy, iż PKO BP znajdzie inwestora dla Qualia Development w 2014 roku.

Zysk netto grupy PKO BP w trzecim kwartale 2013 roku spadł do 754,5 miliona złotych z 920,8 miliona złotych rok wcześniej. Zysk banku okazał się zgodny z prognozami analityków, którzy spodziewali się, że wyniesie on 752,2 miliona złotych.

Po trzech kwartałach 2013 roku zysk netto grupy PKO BP wynosił 2,29 miliarda złotych, czyli był o ponad 20 procent niższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W tym okresie koszty banku wynosiły 3,34 mld złotych, czyli 1,1 proc. mniej niż przed rokiem.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)