Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
PKO BP realizuje transakcję na ponad 113 mln dolarów

PKO BP realizuje transakcję na ponad 113 mln dolarów

Fot. materiały prasowe PKO BP

PKO BP, którym kieruje Zbigniew Jagiełło (na zdjęciu), podpisał z Grupą EVO umowę ws sprzedaży 66 procent kapitału eService za 113,5 milionów dolarów.

PKO BP podpisał z EVO Payments International Acquisition oraz z EVO umowę w sprawie sprzedaży 66 procent kapitału eService za 113,5 miliona dolarów - poinformował bank.

- Zawarcie umowy oraz umów dodatkowych stworzy ramy prawne dla strategicznej współpracy Grupy PKO Banku Polskiego oraz Grupy EVO w obszarze usług umożliwiających wykonywanie transakcji płatniczych za pomocą instrumentów płatniczych i obsługi płatności. Intencją stron jest uczynienie Spółki platformą dla rozwoju działalności acquiringowej stron w regionie Europy Środkowo-Wschodniej - czytamy w komunikacie.

Bank podał, że realizacja umowy uzależniona jest od uzyskania zgód właściwych organów ochrony konkurencji oraz od rejestracji przekształcenia eService ze spółki akcyjnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Podpisana ma być także umowa regulująca zasady współpracy, w tym tryb podejmowania decyzji w związku z zaangażowaniem kapitałowym inwestora oraz umowa o strategicznej współpracy regulująca zasady współpracy biznesowej, przy czym zostanie ona zawarta na okres 20 lat.

Zgodnie z porozumieniem PKO BP przysługiwać będzie wobec EVO opcja sprzedaży (opcja put) w odniesieniu do 34 proc. udziałów eService, które pozostaną własnością PKO BP.

Czytaj więcej w Money.pl

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
LLL74
31.174.1.* 2013-11-08 08:13
Trzeba jakos wynik ratowac bo spadlby pan prezes z piedestalu i Pekao by go wyprzedzilo ale oczywiscie my szary narod sie nie znamy na niczym