Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PKO BP sfinalizował sprzedaż 66 proc. udziałów w eService

0
Podziel się:

- Razem z naszym strategicznym partnerem zamierzamy wykorzystać potencjał spółki i wspólnie stworzyć na jej bazie centrum rozliczania transakcji płatniczych w regionie - zapowiada prezes banku.

PKO BP sfinalizował sprzedaż 66 proc. udziałów w eService
(materiały prasowe PKO BP)
bEshCPsR

PKO BP sfinalizował sprzedaż 66 proc. udziałów w eService spółce EVO Payments International - poinformował bank w dzisiejszym komunikacie.

Na zdjęciu Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP

_ - Razem z naszym strategicznym partnerem, operatorem usług płatniczych w Europie, USA i Kanadzie zamierzamy wykorzystać potencjał spółki i wspólnie stworzyć na jej bazie centrum rozliczania transakcji płatniczych w regionie _ - powiedział cytowany w komunikacie Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP.

bEshCPsT

Na początku listopada PKO BP podpisał z EVO Payments International Acquisition oraz z EVO umowę w sprawie sprzedaży 66 proc. kapitału Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych _ eService _ za 113,5 mln USD

Bank szacował zysk brutto ze sprzedaży tych udziałów na około 377 mln zł.

Grupa EVO prowadzi działalność w USA, Kanadzie, a w Europie w Niemczech i w Hiszpanii. EVO jest największym prywatnym akceptantem w USA i Kanadzie pod względem wartości przetworzonych transakcji. W 2012 roku ich wartość wynosiła 29,7 mld USD.

Czytaj więcej w Money.pl

bEshCPsZ
bEshCPtu
business news
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)