Notowania

pko bp
31.12.2013 14:47

PKO BP sfinalizował sprzedaż 66 proc. udziałów w eService

- Razem z naszym strategicznym partnerem zamierzamy wykorzystać potencjał spółki i wspólnie stworzyć na jej bazie centrum rozliczania transakcji płatniczych w regionie - zapowiada prezes banku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe PKO BP)

PKO BP sfinalizował sprzedaż 66 proc. udziałów w eService spółce EVO Payments International - poinformował bank w dzisiejszym komunikacie.

Na zdjęciu Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP

_ - Razem z naszym strategicznym partnerem, operatorem usług płatniczych w Europie, USA i Kanadzie zamierzamy wykorzystać potencjał spółki i wspólnie stworzyć na jej bazie centrum rozliczania transakcji płatniczych w regionie _ - powiedział cytowany w komunikacie Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP.

Na początku listopada PKO BP podpisał z EVO Payments International Acquisition oraz z EVO umowę w sprawie sprzedaży 66 proc. kapitału Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych _ eService _ za 113,5 mln USD

Bank szacował zysk brutto ze sprzedaży tych udziałów na około 377 mln zł.

Grupa EVO prowadzi działalność w USA, Kanadzie, a w Europie w Niemczech i w Hiszpanii. EVO jest największym prywatnym akceptantem w USA i Kanadzie pod względem wartości przetworzonych transakcji. W 2012 roku ich wartość wynosiła 29,7 mld USD.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pko bp, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, prosto z firm, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz