Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKO BP wezwał do sprzedaży akcji Nordea Bank Polska

0
Podziel się:

Transakcja wymaga m.in. zgody prezesa UOKiK, ukraińskiego Urzędu Antymonopolowego oraz Komisji Nadzoru Finansowego.

Prezes zarządu, Zbigniew Jagiełło
Prezes zarządu, Zbigniew Jagiełło (PKO BP)
bEEqpMGd

PKO BP, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, ogłosił wezwanie do sprzedaży 55 mln 498 tys. 700 akcji Nordea Bank Polska, czyli wszystkich akcji spółki. Akcje objęte wezwaniem będą nabywane po cenie 47,99 zł - podał pośredniczący w wezwaniu DM PKO BP.

Zapisy na sprzedaż akcji w wezwaniu rozpoczną się 9 sierpnia i potrwają do 25 września.

PKO BP 12 czerwca zawarł z Nordea Bank AB umowę nabycia Nordea Bank Polska, Nordea Polska TUnŻ oraz Nordea Finance Polska. Łącznie za około 2,83 mld zł. Informował wówczas, że 55 mln 61 tys. 403 akcje Nordea Bank Polska, stanowiące 99,21 proc. kapitału zakładowego spółki, zostaną nabyte od Nordea Bank AG w drodze publicznego wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji, wraz z portfelem wierzytelności wobec klientów korporacyjnych Nordea Bank AB o wartości nominalnej wynoszącej 3,6 mln zł według stanu na dzień 31 grudnia 2012 r. Na podstawie umowy, po spełnieniu wszystkich warunków zawieszających, Nordea Bank AG bezwarunkowo i nieodwołanie zobowiązał się do złożenia zapisu na sprzedaż wszystkich posiadanych przez niego akcji w wezwaniu, w ostatnim dniu przyjmowania zapisów.

bEEqpMGf

PKO BP informował wówczas, że jego zamiarem jest wykup pozostałych akcjonariuszy mniejszościowych Nordea Bank Polska w celu nabycia pozostałych akcji Nordea Bank Polska i podjęcie niezbędnych działań celem zniesienia dematerializacji oraz wycofania akcji Nordea Bank Polska z obrotu na rynku regulowanym.

Ustalona w umowie cena z tytułu nabycia akcji Nordea Bank Polska wynosi 2,642 mld zł. Ustalona cena ma podlegać korekcie w związku z wynikami finansowymi Nordea Bank Polska.

Transakcja wymaga m.in. zgody prezesa UOKiK, ukraińskiego Urzędu Antymonopolowego oraz Komisji Nadzoru Finansowego.

Czytaj więcej o tej sprawie w Money.pl
PKO BP kupi Nordea Bank Polska To transakcja warta 2,6 miliarda złotych. Chociaż cena, którą zapłaci PKO, może się jeszcze zmienić.
Przejęcie dużego banku? Pod młotek idzie... Prasa wskazuje, kto mógłby przejąć polską filię skandynawskiej grupy. Sprawdź, co na to, przedstawiciele Nordei.
PKO BP szacuje docelowy zysk netto z aktywów Nordei Docelowy zysk netto z nabytych aktywów Nordei w 2013 założono na 236 mln zł, a w 2014 roku na 255 mln zł - poinformował PKO BP w prezentacji.
bEEqpMGG
business news
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)