Notowania

pko
19.02.2014 11:45

PKO BP zamyka oddziały na Ukrainie

To reakcja na zaostrzający się konflikt polityczny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PKO BP)
Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP

Należący do PKO BP, ukraiński Kredo Bank, zamyka swoje oddziały w rejonach konfliktu na Ukrainie. Chodzi m.in. o bezpieczeństwo pracowników banku - podaje biuro prasowe.

Aktualizacja 12:50

Centrala banku mieści się we Lwowie. Decyzje dotyczące zamknięcia filii dotyczą zaś głównie Kijowa i rejonów, w których sytuacja jest najtrudniejsza.

- _ Ze względu na bezpieczeństwo klientów i pracowników Kredobank czasowo zamknął 2 ze 130 placówek: jedną w Kijowie (na Majdanie) i jedną we Lwowie (w rejonie pikiet). Klienci kierowani są do najbliższych placówek w bezpiecznych rejonach. Przywrócenie pracy zamkniętych placówek uzależnione jest od rozwoju sytuacji w rejonach konfliktu _ - informuje Money.pl Edyta Turkiewicz z zespołu prasowego PKO BP.

Kredo Bank działa na rynku ukraińskim od 1990 roku. Jego strategicznym partnerem jest PKO Bank Polski, którego udział w kapitale zakładowym wynosi ponad 99,57 procent.

Na koniec 2011 roku sieć placówek banku obejmowała jeden oddział oraz 130 filii w 22 z 24 obwodów Ukrainy oraz w Autonomicznej Republice Krymu.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pko, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz