Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pko bp
03.04.2013 12:39

PKO BP zapowiada przejęcia kolejnych banków

Prezes bacznie przygląda się rynkowi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Waszkiewicz / Reporter)

PKO Bank Polski wybiera się na zakupy banków w Polsce i Europie Centralnej - wynika z zaprezentowanej dziś przez prezesa Zbigniewa Jagiełłę strategii na lata 2013-2015. - _ Przez najbliższe lata będziemy szukać wielu możliwości rozwoju. Chcemy umocnić naszą pozycję również poprzez przejęcia, na które pozwala nam kapitał. Aktywnie monitorujemy rynek pod tym kątem _ - zapowiada Jagiełło.

Cele prezesa na najbliższe lata to średni wzrost aktywów o 4-5 procent rocznie i ponad 15 procent zwrotu z kapitału. Strategia zakłada również umocnienie sieci dystrybucji w tak zwanej Polsce powiatowej oraz w atrakcyjnych lokalizacjach dużych miast. Nowa strategia oparta jest na założeniu, iż polski sektor bankowy posiada nadal atrakcyjny potencjał wzrostu, przede wszystkim płatności elektronicznych.

Polacy szybko adaptują nowe rozwiązania, o czym świadczy wzrost transakcji bezgotówkowych, rozwój self-direct i spadek transakcji w oddziale. PKO BP zakłada ponadto wzrost popytu na produkty inwestycyjne, oszczędnościowe i ubezpieczeniowe, dalszy rozwój kredytów hipotecznych, jednak kluczowe dla rentowności produktu będą marże i umiejętności odsprzedaży innych produktów i usług.

- _ Nowa strategia odpowiada na wyzwania rozwojowe polskiego i światowego sektora bankowego. Oparta jest na kluczowych założeniach, takich jak: satysfakcja klienta, efektywność i innowacyjność - _dodaje prezes Jagiełło.

Jeśli chodzi o plany zakupowe PKO BP, to pojawiło się wiele spekulacji na temat przejęcia Banku Millennium. Jego portugalski właściciel musi spłacić dotację otrzymaną od swojego rządu, a jedną z opcji pozyskania pieniędzy jest właśnie sprzedaż polskiego banku. Oficjalnie jednak Millennium bpc dementuje te pogłoski.

Czytaj więcej w Money.pl
W sieci Euronet wypłacisz gotówkę z telefonu Największy operator bankomatów i bank PKO BP wprowadzają nową usługę. Klienci będą mieli mobilny dostęp do mniej więcej 40 procent bankomatów w całej Polsce.
Millennium DM obniżył wycenę PKO BP, ale... Analitycy Millennium DM, w raporcie z 4 marca, obniżyli cenę docelową akcji PKO BP do 39,2 zł z do 40,7 zł wcześniej, podtrzymując rekomendację "akumuluj".
Zaskakujący ruch Poczty. Chcą odkupić... Poczta Polska przedstawiła PKO BP ofertę odkupienia mniejszościowego pakietu akcji Banku Pocztowego.
Tagi: pko bp, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, najważniejsze, giełda na żywo, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz