Notowania

transport
19.02.2015 12:52

PKP Cargo chce zdominować Europę Środkową. Kupuje zagraniczne terminale

Istotnym celem przewoźnika jest odegranie znaczącej roli w logistyce w korytarzu Bałtyk-Adriatyk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(www.pkp-cargo.pl)
Adam Purwin, prezes PKP Cargo

PKP Cargo porządkuje aktywa terminalowe, rozważa dalsze inwestycje w infrastrukturę przeładunkową i przygotowuje strategię rozwoju tego segmentu działalności, poinformował prezes Adam Purwin.

_ - Tworzymy strategię dla biznesu terminalowego, aby nadać nową dynamikę tej części naszej działalności. Jesteśmy jedynym podmiotem dysponującym siecią terminali konwencjonalnych i intermodalnych, które znajdują się na wszystkich granicach Polski. Dzięki naszym akwizycjom do tej sieci będą włączane terminale w Czechach i na kolejnych rynkach _ - powiedział Purwin.

Po niedawno ogłoszonych planach rozbudowy terminala intermodalnego w Poznaniu Franowie, PKP Cargo nie wyklucza kolejnych inwestycji infrastrukturalnych._ - Analizujemy kilka nowych lokalizacji. Chcemy też, aby wszystkie nasze terminale stały się profesjonalnymi centrami logistycznymi _ - wyjaśnił Purwin.

Prezes przypomniał, że Przedsiębiorstwo Spedycyjne Trade Trans, w której PKP Cargo nabyło niedawno pozostałą część udziałów również jest właścicielem kilku terminali._ - Dzięki temu w tej chwili posiadamy 25 terminali. Mamy potencjał, by stworzyć jedną z największych sieci terminali w tej części Europy _ - dodał.

Purwin podkreślił, że istotnym celem przewoźnika jest odegranie znaczącej roli w logistyce w korytarzu Bałtyk-Adriatyk._ - Dlatego chcielibyśmy, by łańcuch logistyczny zaczynał się od polskich portów. W związku z tym nadal jesteśmy zainteresowani przejęciem Portu Gdańskiego Eksploatacja. Złożyliśmy swoją ofertę, następny krok należy do właściciela _ - podsumował prezes.

PKP Cargo ogłosiło pod koniec stycznia, że rozbuduje terminal intermodalny w Poznaniu Franowie, zwiększając jego pojemność składowania o ok. 40%. Inwestycja zostanie zrealizowana do końca 2015 roku, a jej całkowita wartość to 5,8 mln zł.

Tydzień temu przewoźnik poinformował, że nabył pozostałą część udziałów (44,44%) w Przedsiębiorstwie Spedycyjnym Trade Trans. Akwizycja ma umożliwić PKP Cargo kontynuowanie dynamicznej ekspansji na rynkach międzynarodowych.

PKP Cargo zadebiutowało w październiku 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnych, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce (ok. 48% udziału w rynku według masy i ok. 57% według pracy przewozowej w 2014 r.) oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: transport, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz