Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pkp cargo
05.04.2015 12:29

PKP Cargo zapowiada kolejne połączenia z Chin do Niemiec

Jeszcze w kwietniu mają wyruszyć z Chin do Hamburga kolejne pociągi towarowe, które na europejskim odcinku trasy będą ciągnięte przez lokomotywy należące do polskiego przewoźnika.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PKP Cargo)
Adam Purwin, prezes PKP Cargo

Jeszcze w kwietniu mają wyruszyć z Chin do Hamburga kolejne pociągi towarowe, które na europejskim odcinku trasy będą ciągnięte przez lokomotywy należące do polskiego przewoźnika - spółki PKP Cargo.

Niedawno do Hamburga dotarł pierwszy taki skład, który trasę ponad dziewięciu tysięcy kilometrów pokonał w trzynaście dni - informuje polski przewoźnik.

Przewóz towarów koleją z Chin ma tę przewagę nad transportem morskim, że czas przejazdu jest ponad dwukrotnie krótszy od tego, jaki potrzebuje kontenerowiec.

Za realizację kontraktu dla chińskiego partnera odpowiedzialna była również polska spółka - Cargosped, operator świadczący usługi spedycyjne i logistyczne.

Według Jacka Neski, członka zarządu PKP Cargo, usługa Cargosped i PKP Cargo stanowi bazę dla rozwoju połączeń z Chinami.

Pociąg przejeżdżał kolejno przez następujące kraje: Chiny, Kazachstan, Rosję, Białoruś, Polskę i Niemcy.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pkp cargo, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz