Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKP chcą sprywatyzować jedną ze spółek. Znaleźli partnera

0
Podziel się:

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju wyraził zainteresowanie udziałem w finansowaniu transakcji zakupu udziałów TK Telekom przez potencjalnych inwestorów.

PKP chcą sprywatyzować jedną ze spółek. Znaleźli partnera
(PKP S.A.)

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju chce wziąć udział w finansowaniu transakcji zakupu papierów TK Telekom przez potencjalnych inwestorów. Oferty wstępne w sprawie prywatyzacji należącej do Grupy PKP spółki mogą składać do 26 listopada.

_ PKP SA otrzymała list intencyjny, w którym Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) wyraził zainteresowanie udziałem w finansowaniu transakcji zakupu udziałów TK Telekom przez potencjalnych inwestorów - wszyscy zainteresowani inwestorzy będą mieli zapewniony równy dostęp do takiego finansowania _ - poinformowała dziś spółka PKP, której prezesem jest Jakub Karnowski (na zdjęciu).

Jak podkreśliła, EBOiR musi m.in. uzyskać zgodę kredytową komitetu inwestycyjnego banku.

O tej możliwości zostali już poinformowani inwestorzy, którzy wyrazili zainteresowanie zakupem udziałów TK Telekom.

Sprzedaż TK Telekom to kolejna prywatyzacja w Grupie PKP, w którą zaangażowany jest EBOiR. Podczas ubiegłorocznego debiutu giełdowego PKP Cargo, EBOiR objął pakiet 5,1 proc. akcji.

_ - List intencyjny EBOiR dotyczący możliwości udziału w finansowaniu transakcji zakupu udziałów TK Telekom to realne wsparcie dla procesu prywatyzacji tej spółki _ - podkreślił cytowany w komunikacie Jacek Leonkiewicz, dyrektor zarządzający ds. prywatyzacji i nadzoru właścicielskiego w PKP S.A.

PKP opublikowały w październiku zaproszenie do negocjacji ws. prywatyzacji TK Telekom. Inwestorzy mogą składać oferty wstępne do 26 listopada br.

PKP S.A. planuje w kolejnych miesiącach rozpocząć prywatyzację kolejnych spółek, w tym m.in. PKP Energetyka.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)