Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pkp intercity
21.01.2015 11:22

PKP Intercity zaczyna współpracę z Google

Można już sprawdzać na internetowych mapach rozkład połączeń przewoźnika oraz czasy przejazdów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartłomiej Banaszak/PKP Intercity)
Marcin Celejewski - członek zarządu PKP Intercity

Można już sprawdzać na internetowych mapach Google rozkład połączeń przewoźnika oraz czasy przejazdów. Usługa dotyczy na razie blisko 300 połączeń, spółka zapewnia jednak, że docelowo na mapach Google ma się znaleźć około 10 tys. km tras kolejowych.

Aktualizacja 13:09

W usłudze maps.google.pl dostępne są połączenia realizowane przez pociągi PKP Intercity, czyli Express InterCity Premium (Pendolino), Express InterCity, InterCity oraz Twoje Linie Kolejowe (TLK). W przypadku połączeń międzynarodowych usługa będzie pokazywała czasy przejazdów na terenie Polski.

Informacje dotyczące PKP Intercity i wyświetlane przez Google dotyczą jak na razie rozkładu jazdy, który przewoźnik ustala na 90 dni. - _ To są dane takie jak PKP Intercity publikuje na swoich stronach internetowych. Natomiast wszelkie dane bieżąco związane z utrudnieniami czy remontami PKP Intercity komunikuje swoimi kanałami. Jeśli chodzi o rozkłady, są one co kilka dni aktualizowane na naszych mapach. Ale te informacje służą do zaplanowania podróży _ - tłumaczy Marta Jóźwiak z Google Polska.

Rzeczniczka PKP Intercity Zuzanna Szopowska zapewniła jednak, że spółka docelowo będzie chciała, aby prezentowane były dane o podróży w czasie rzeczywistym. - _ Będziemy o tym rozmawiać. Współpraca będzie rozwijana, aby docelowo na mapach Google znalazło się około 10 tys. km tras kolejowych, blisko 270 dworców i ponad 300 połączeń obsługiwanych przez PKP Intercity _ - zaznaczyła.

Beata Czemerajda z biura prasowego dodała, że _ system uzupełniany jest na bieżąco _. - _ Nasza oferta charakteryzuje się też sezonowością i modyfikowana jest wraz z wdrażaniem korekt rozkładu. Najbliższa korekta będzie wdrożona 15 marca tego roku _ - zapewniła w rozmowie z Money.pl.

Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie Google, nawiązanie współpracy ma być bezpłatne dla tych, którzy _ świadczą usługi transportowe, są otwarte dla klientów oraz działają według stałych rozkładów jazdy _. - _ Przygotowanie usługi nie wiązało się w naszym przypadku z kosztami _ - potwierdza w rozmowie z Money.pl rzeczniczka prasowa.

Jak skorzystać z usługi maps.google.pl?

Aby zaplanować podróż pociągiem, trzeba wejść na stronę maps.google.pl lub uruchomić aplikację Mapy Google na smartfonie lub tablecie, a następnie kliknąć ikonkę _ Wyznacz trasę _. Z listy dostępnych opcji należy wybrać _ Transport kolejowy _ i wpisać stację początkową i końcową. To wystarczy, aby uruchomić wyszukiwarkę połączeń, sprawdzić trasę, znaleźć stacje czy oszacować czas przejazdu.

Zakup biletu na przejazd pociągiem nadal będzie możliwy jedynie ze strony internetowej PKP Intercity, gdzie należy ponownie wpisać dane dotyczące wybranego połączenia.

Transport publiczny na mapach Google pokrywa ponad 15 tys. miast na całym świecie i zawiera dane na temat komunikacji dla ponad miliona tras. Można także wyszukiwać połączenia między obiektami znajdującymi się w różnych krajach.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pkp intercity, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz