Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
telekomunikacja
08.05.2015 11:53

PKP sprzedaje TK Telekom Netii. Potrzebna zgoda UOKiK

Za wszystkie udziały w TK Telekom Netia zapłaci 221 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Netia, materiały prasowe)
Paweł Szymański, prezes Netii

Netia zawarła w piątek przedwstępną umowę nabycia 100 proc. udziałów spółki TK Telekom od grupy PKP za kwotę 221 mln zł, podała Netia. Transakcja finansowana będzie z dostępnych linii kredytowych, podano także.

- Zawarta dzisiaj umowa jest odzwierciedleniem konsekwentnej realizacji obranej przez Netię strategii rozwoju. Zgodnie z przyjętymi w Strategii 2020 założeniami, Grupa Netia dzięki transakcji nabycia TK Telekom zwiększy istotnie swoją bazę aktywów, rozbuduje infrastrukturę światłowodową oraz zdobędzie strategicznie ważną grupę klientów usług telekomunikacyjnych. Nabycie TK Telekom jest kolejnym krokiem Netii w konsolidacji polskiego rynku telekomunikacyjnego, co również jest wpisane w nasze cele strategiczne - skomentował prezes Netii Paweł Szymański, cytowany w komunikacie.

Sfinalizowanie transakcji uzależnione jest od uzyskania przez Netię zgody Urzędu Orchrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na dokonanie koncentracji. Drugim warunkiem zawieszającym jest uzyskanie zgody walnego zgromadzenia PKP S.A.

Po transakcji grupa Netia znacznie zwiększy zasięg własnej sieci światłowodowej - TK Telekom posiada około 7,5 tys. km linii światłowodowych w ramach sieci szkieletowej, podkreślono także.

Notowania dzienne akcji Netii

- Dzisiejsza umowa zwiększy skalę działalności grupy Netia o ponad 11 proc. ogółem, a w segmencie klientów biznesowych nawet o ponad 28 proc.. Wartość transakcji stanowi 5,2x wielokrotność wskaźnika wartości przedsiębiorstwa w relacji do zysku EBITDA (pro-forma) za 2014 rok spółki TK Telekom, bez uwzględnienia synergii, które grupa Netia planuje zrealizować po transakcji - dodał dyrektor ds. strategii oraz rozwoju grupy Andrzej Kondracki.

Proces prywatyzacji TK Telekom rozpoczął się w dniu 20 października 2014 r., wraz z opublikowaniem przez PKP S.A. zaproszenia do negocjacji. Pod koniec listopada ub.r. PKP podały, że otrzymały oferty wstępne potencjalnych inwestorów dotyczące nabycia udziałów w TK Telekom. Proces due diligence spółki przez inwestorów dopuszczonych do dalszego postępowania na podstawie oceny tych ofert miał się rozpocząć przed końcem roku. Na początku kwietnia "Parkiet" podał, powołując się na nieoficjalne informacje, że wyłączność na negocjacje zakupu TK Telekom otrzymała Netia.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: telekomunikacja, net, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz