Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
acp
18.03.2015 11:26

PKP unieważnia przetarg. Oferta Asseco za droga

To nie jedyna giełdowa spółka, która starała się o kontrakt.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PKP PLK)
Remigiusz Paszkiewicz, prezes PKP PLK

PKP PLK unieważniły przetarg na budowę systemu informacji pasażerskiej, ponieważ złożone oferty przekraczały budżet zamawiającego we wszystkich czterech częściach zamówienia - podały PKP PLK. W dwóch częściach najtańsze oferty złożyło Asseco Poland łącznie za 508 mln zł.

Otwarcie ofert nastąpiło 20 lutego. Oferta Asseco Poland za 246,98 mln zł brutto okazała się najtańsza na pierwszą część zamówienia, które obejmuje dworce, stacje i przystanki na terenie województwa: dolnośląskiego, wielkopolskiego i lubuskiego - w 196 lokalizacjach i 13 centrach monitoringu. Zamawiający przed otwarciem ofert poinformował, że budżet na tę część zamówienia to 216,05 mln zł brutto.

Asseco złożyło też najtańszą ofertę na część trzecią zamówienia, która obejmuje dworce, stacje i przystanki na terenie województw: lubelskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Wartość oferty to 262,26 mln zł brutto. Tu również wartość oferty przekracza jednak budżet inwestora wyznaczony na 211,25 mln zł brutto.

Ofertę na część trzecią złożyły także Atende (290 mln zł) i Qumak (290,7 mln zł).

Najtańsze oferty na część drugą i czwartą złożyło konsorcjum Aldesa Construcciones. Wartość ofert wynosiła odpowiednio 205,93 mln zł i 258,44 mln zł. Budżet inwestora na część drugą został ustalony na 199,6 mln zł, a na czwartą na 220,2 mln zł.

Przedmiotem zamówienia jest: dostawa i montaż urządzeń SDIP i CCTV w ramach projektu: „Projekt, dostawa instalacja elementów prezentacji dynamicznej informacji pasażerskiej oraz systemu monitoringu wizyjnego wraz z infrastrukturą techniczną na dworcach, stacjach i przystankach kolejowych POIiŚ 7.1-106”. Przedmiotowy projekt obejmuje obszar całej Polski dla 763 lokalizacji elementów prezentacji systemu dynamicznej informacji pasażerskiej i monitoringu oraz 60 lokalizacji dla stanowisk obsługi systemu monitoringu wizyjnego.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: acp, atd, qmk, pkp, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz