Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKP Cargo będzie jeździć do Chin

0
Podziel się:

Trwają zapisy na akcje kolejowego przewoźnika.

PKP Cargo będzie jeździć do Chin
(PAP/Jakub Kamiński)
bECGeebV

Grupa PKP Cargo uruchamia stałe połączenie z Chinami. Pierwszy pociąg z Suzhou przyjechał dzisiaj do Warszawy.

PKP Cargo zdecydowało się na otwarcie linii wraz z dwoma partnerami zagranicznymi Far East Land Bridge_ _i Russian Railways Logistics. Pierwszy transport zabrał 43 kontenery, które jechały z Chin do Warszawy przez dwa tygodnie. Dla porównania, obecnie towary ze wschodniego wybrzeża Chin do Europy Zachodniej docierają morzem w ciągu około 35-40 dni.

- _ Będzie to regularne, stałe połączenie. W ten sposób Grupa PKP Cargo kolejny raz pokazała, że jest liderem wśród firm logistycznych w Europie _ - mówi Łukasz Boroń, prezes PKP Cargo _ (na zdjęciu) _.

bECGeebX

Pociąg będzie kursował między terminalem kontenerowym w Suzhou w Chinach, a terminalem Cargosped w Warszawie. - _ Nasi partnerzy w przyszłym roku chcą zwiększyć częstotliwość kursowania, nawet do kilku razy w tygodniu _ - mówi prezes Cargosped Daniel Ryczek.

PKP Cargo 31 października zadebiutuje na warszawskiej giełdzie. Obecnie trwają zapisy na akcje przewoźnika. Spółka-matka, PKP SA, zamierza sprzedać w ofercie 50 procent minus jedna akcja swoich udziałów. Cena w zapisach dla inwestorów indywidualnych to 74 złote za papier, a każdy gracz może zapisać się na maksymalnie 500 akcji.

W 2012 roku grupa PKP Cargo wypracowała 267,4 miliona złotych zysku netto, 766,8 miliona złotych zysku operacyjnego powiększonego o amortyzację oraz 5,17 miliarda złotych przychodów.

bECGeecd

Źródło: Money.pl na podstawie danych PKP Cargo.

Grupa PKP CARGO jest liderem kolejowych przewozów towarowych w Polsce i drugim największym operatorem w Unii Europejskiej. W 2012 roku udział Grupy w polskim rynku wyniósł 60,3 procent pod względem pracy przewozowej oraz 50,5 procent pod względem przewiezionej masy.

bECGeecy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)