Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKP Cargo stara się zminimalizować negatywne skutki...

0
Podziel się:

- Fakt, że ponad 10 mln ton węgla zalega na zwałach widać także w wynikach innych przewoźników, silnie związanych z tym segmentem - komentuje Jacek Neska, wiceprezes PKP Cargo.

Jacek Neska, wiceprezes PKP Cargo
Jacek Neska, wiceprezes PKP Cargo (mat. prasowe)
bEUmLadN

W maju łączna masa przewiezionych koleją towarów wyniosła 18,7 mln ton, co oznacza wzrost o 1,3 procent względem poprzedniego miesiąca. W większym stopniu zwiększyła się za to ilość przewiezionej masy przez PKP Cargo. Wyniki byłyby lepsze gdyby nie m.in. trudna sytuacja na rynku węgla.

Podsumowując pierwsze pięć miesięcy roku okazuje się, że grupa PKP Cargo pozostała liderem rynku zarówno pod względem przewiezionej masy, jak i wykonanej pracy przewozowej. Nie jest jednak wcale aż tak dobrze. W stosunku do wyników z analogicznego okresu pierwszych pięciu miesięcy 2013 roku udział pod względem masy spadł o 0,9 punktu procentowego, natomiast pod względem pracy przewozowej zmniejszył się o 2,7 punktu procentowego.

_ - W obliczu trudnej sytuacji na rynku przewozów węgla, który to surowiec stanowi niemal połowę przewożonej przez PKP Cargo masy, nasze działania ostatnich miesięcy przynoszą efekt - podkreśla Jacek Neska, członek zarządu ds. handlowych. _

bEUmLadP

_ - Komunikacja z klientami w celu równomiernego rozłożenia przewozów w ciągu roku, nowe rozwiązania proklienckie, dywersyfikacja przychodów. To wszystko pozwala minimalizować niekorzystną sytuację na rynku paliw stałych dla przewoźników kolejowych. Fakt, że ponad 10 mln ton węgla zalega na zwałach widać także w wynikach innych przewoźników, silnie związanych z tym segmentem _- komentuje Jacek Neska.

Pod względem masy towarowej udział Grupy PKP Cargo w rynku w okresie pięciu miesięcy 2014 roku wyniósł 47,11 procent. Grupa utrzymała wynik osiągnięty po czterech miesiącach. Na kolejnych miejscach pod względem przewiezionej masy znalazły się: DB Schenker Rail Polska (18,92 procent rynku), PKP LHS (4,95 procent), Lotos Kolej (4,45 procent) oraz Freightliner PL (3,40 procent).

Czytaj więcej w Money.pl

bEUmLaeq
business news
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)