Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pkp cargo
17.10.2013 10:07

PKP Cargo uruchamia eletroniczny list przewozowy

To jeden ze sposobów na unowocześnianie spółki, która już pod koniec miesiąca ma wejść na giełdę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PKP Cargo)

PKP CARGO uruchomiło system Elektronicznego Listu Przewozowego, który pozwala zlecić usługę przez przeglądarkę internetową. Spółka lada moment wejdzie na giełdę i od kilku lat walczy o zyski.

Elektroniczny List Przewozowy to pierwszy krok do zastąpienia w przyszłości papierowej dokumentacji przewozowej i około przewozowej wersją elektroniczną. PKP CARGO udostępniło klientom system elektronicznej obsługi listu przewozowego. Taka forma usług PKP CARGO jest dostępna na stronie internetowej przewoźnika www.pkp-cargo.eu.

- _ Wdrożenie elektronicznego listu przewozowego rozpoczyna sukcesywny proces wymiany tradycyjnej dokumentacji, związanej z procesem przewozowym, na wersją elektroniczną _ - mówi Łukasz Boroń, Prezes PKP CARGO.

Elektroniczny list to jeden ze sposobów na unowocześnianie spółki, która już pod koniec miesiąca ma wejść na giełdę. A mowa o firmie, która kontroluje większość kolejowego transportu towarów w Polsce. Obecnie ma około 2,5 tysiąca lokomotyw i 64 tysiące wagonów. Weszła też na rynki Czech, Słowacji, Węgier, Austrii i Belgii, gdzie ma prawo do wykonywania samodzielnych przewozów.

Na polskim rynku konkuruje z około 50 przewoźnikami. Przewaga, jeżeli chodzi o udziały w rynku, jest jednak bardzo znacząca, mimo tego że w ostatnich latach przewaga PKP Cargo maleje.

Źródło: Money.pl na podstawie danych A.T. Kearney.

Wyniki finansowe PKP Cargo już nie są natomiast proporcjonalne do udziału w rynku, bo przedsiębiorstwo od kilku lat walczy o zysk. W zeszłym roku wyniósł on 267,4 miliona złotych.

Źródło: Money.pl na podstawie danych PKP Cargo.

By poprawić wyniki firma jest restrukturyzowana. Oznacza to przede wszystkim spore zwolnienia. Jeszcze w 2008 roku w PKP Cargo pracowało około 48 tysięcy pracowników. Teraz to niecałe 24 tysiące.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pkp cargo, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz