Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pkp
17.06.2014 06:26

PKP Cargo wdroży system znany z Toyoty

Lean Management pojawił się w czterech zakładach należących do grupy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PKP CARGO)
Wojciech Derda, członek zarządu PKP Cargo

Notowany na GPW polski przewoźnik testuje nowy system zarządzania przy liniach napraw taboru znany m.in. z japońskiej Toyoty. Lean Management pojawił się w czterech zakładach. Docelowo spółka chce wprowadzić system we wszystkich podmiotach serwisujących tabor należących do grupy PKP Cargo. Na początku lipca mają one zostać połączone w jeden podmiot.

Dwa zakłady gdzie testowany jest system należą bezpośrednio do PKP Cargo i są zlokalizowane w Kielcach i Łodzi. Dwa pozostałe znajdują się w rękach spółki zależnej PKP Cargowag w Gorzowie Wielkopolskim i Kluczborku.

Lean Management to w tłumaczeniu _ szczupłe zarządzanie . Metoda polega na analizie procesów pod kątem marnotrawstwa. Pozwala optymalizować koszty produkcji oraz stan zapasów. Wraz z tą metodą wprowadzono również tzw. metody visual management _(instrukcja wizualna). Polega ona na rozwieszaniu w zakładach zdjęć przedstawiających najczęściej popełniane błędy. W ramach realizowanych projektów szczególna waga przykładana jest także do poprawy organizacji stanowisk pracy oraz utrzymywania porządku w halach napraw. System ten nazwano 5S, od słów: selekcja, systematyka, sprzątanie, standaryzacja, samodyscyplina.

PKP Cargo widzi już pierwsze efekty wdrożenia pilotażowego programu w swoich zakładach. Wydajność wzrosła od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu procent. Szybciej odbywają się naprawy i przeglądy. Jednocześnie została utrzymana jakość i standardy bezpieczeństwa.

_ - Chcemy doprowadzić do sytuacji, w której wszystkie spółki taborowe z grupy PKP Cargo są nowoczesnymi przedsiębiorstwami z powodzeniem konkurującymi na rynku i wyznaczającymi standardy jakości. Lean Management jest jednym z narzędzi, które wprowadza standardy efektywności znane z najlepszych światowych firm - _mówi Wojciech Derda, członek zarządu PKP Cargo ds. operacyjnych.

Naprawy taboru PKP Cargo są realizowane przez zakłady należące do grupy: PKP Cargowag, PKP Cargolok i PKP Cargo Tabor Karsznice. Każda z nich ma nieco inny zakres działalności: naprawa wagonów, lokomotyw, zestawów kołowych oraz ogólny serwis taboru. Od pierwszego lipca zostaną one połączone w jedn podmiot PKP Cargo Tabor.

ZOBACZ, co na nowym forum internauci piszą o spółce PKP Cargo i o pozostałych spółkach z GPW

_ - Wprowadzenie tej metody wraz z planowanym połączeniem spółek taborowych przyczyni się do wyraźnego wzrostu efektywności grupy PKP Cargo. Tak duży i sprawny organizm będzie docelowo obsługiwał nie tylko PKP Cargo, ale też klientów spoza grupy - _dodaje Wojciech Derda.

_ Czytaj więcej w Money.pl _

_ 1. [ ( http://static1.money.pl/i/h/99/m307043.jpg ) ] (http://manager.money.pl/prosto-z-firm/artykul/pancerny;transport;pkp;cargo;dojechal;do;celu,198,0,1563334.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Pancerny transport PKP Cargo dojechał do celu 2. [ ( http://static1.money.pl/i/h/235/m301035.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/analitycy;wydali;rekomendacje;dla;akcji;pkp;cargo,32,0,1557280.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Analitycy wydali rekomendację dla akcji PKP Cargo 3. [ (
http://static1.money.pl/i/h/54/m308022.jpg ) ] (http://manager.money.pl/prosto-z-firm/artykul/pkp;cargo;dostosowuje;sie;do;trudnej;sytuacji;na;rynku;wegla,106,0,1550954.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) PKP Cargo dostosowuje się do trudnej sytuacji na rynku węgla 4. [ ( http://static1.money.pl/i/h/205/m309453.jpg ) ] (http://manager.money.pl/prosto-z-firm/artykul/na;rynku;przewozow;towarowych;dominuje;jedna;spolka,30,0,1550110.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Na rynku przewozów towarowych dominuje jedna spółka _

_ _

Tagi: pkp, business news, wiadmomości, gospodarka, prosto z firm, czołówki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz