Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKP Cargo zyskuje na odbiciu w gospodarce

0
Podziel się:

Spółka kolejowa zwiększa ilość większości przewożonych towarów. Ale są wyjątki.

Adam Purwin, prezes PKP Cargo
Adam Purwin, prezes PKP Cargo (www.pkp-cargo.pl)
bELhdzxN

58 procent - taki udział w rynku przewozów towarowych w Polsce ma obecnie grupa PKP Cargo. W pierwszym kwartale pociągi spółki przewiozły ponad 25 milionów ton towarów.

Takie informacje można znaleźć w raporcie finansowych grupy PKP Cargo, który został dzisiaj opublikowany. Pokazuje on, że kolejowa spółka korzysta z poprawiającej się kondycji polskiej gospodarki.

_ - Mamy stabilną sytuację finansową. PKP Cargo dysponuje kilkuset milionami złotych gotówki przy relatywnie niewielkim zadłużeniu i dostępie do wielu źródeł finansowania, w tym także kredytu z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Kondycja finansowa pozwala planować rozwój organiczny w kraju i za granicą, realnie myśleć o potencjalnych akwizycjach i modernizować tabor - w ten sposób _Łukasz Hadyś, członek zarządu ds. finansowych w PKP Cargo, komentuje wyniki spółki.

bELhdzxP

W pierwszym kwartale grupa PKP Cargo miała 57,5 miliona złotych zysku netto wobec 1,4 miliona złotych w tym samym okresie ubiegłego roku. - _ Wykorzystaliśmy lepszą koniunkturę w gospodarce i odpowiednio szybko zareagowaliśmy na wyraźny spadek wolumenu transportu węgla, z sukcesem dywersyfikując nasze źródła przychodów - _dodaje Adam Purwin, prezes PKP Cargo, cytowany w komunikacie spółki.

Jeżeli spojrzymy na zmiany w ilości towarów przewożonych przez pociągu grupy PKP Cargo, to wyraźny wzrost r/r można zauważyć w segmencie kruszyw i materiałów budowlanych, który urósł o ponad 80 procent._ _W przypadku metali i rud wzrost przewozów wyniósł 12 procent r/r. O 12 procent spadła tymczasem praca przewozowa w segmencie intermodalnym, głównie w części związanej z przemysłem samochodowym.

Czytaj więcej w Money.pl

bELhdzyq
business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)