Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pkp
16.08.2013 10:00

PKP chcą inwestować w Gliwicach. Kolejny krok spółki w tym kierunku

To jedna z kluczowych inwestycji z wykorzystaniem środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PKP S.A.)

Polskie Koleje Państwowe otworzyły oferty w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej i technicznej przebudowy dworca w Gliwicach. W ten sposób szykuje się do przyszłorocznej inwestycji.

W postępowaniu na wybór projektantów dla realizacji tego zadania wzięło udział dziesięć pracowni architektonicznych. Obecnie komisja przetargowa sprawdza złożone oferty pod kątem formalnym i prawnym. Pracownia, która zostanie wybrana w postępowaniu przetargowym będzie miała dwadzieścia tygodni od podpisania umowy na opracowanie dokumentacji przebudowy dworca w Gliwicach.

Głównym zadaniem projektantów, którzy zostaną wybrani w przetargu będzie przygotowanie projektu zagospodarowania terenu, projektu budowlanego i wykonawczego wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę i nadzorem autorskim podczas trwania inwestycji. Wśród zadań projektantów jest między innymi przygotowanie koncepcji zagospodarowania przestrzeni dworcowej, a także wykonanie szeregów badań i analiz stanu technicznego budynku.

Przebudowa dworca kolejowego w Gliwicach jest jedną z kluczowych inwestycji z wykorzystaniem środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko realizowanych przez PKP SA. Głównym celem przedsięwzięciem jest dostosowanie struktury przestrzennej dworca do współczesnych wymagań i standardów obsługi podróżnych. W ramach planowanej inwestycji dworzec zostanie dostosowany do obsługi osób niepełnosprawnych oraz wyposażony w nowoczesne system informacji wizualnej i akustycznej podróżnych.

Szczegóły związane z inwestycją poznamy po zakończeniu prac projektowych i ogłoszeniu przetargu na wybór wykonawcy prac budowlanych.

Czytaj więcej w Money.pl
PKP Cargo na GPW pod koniec roku? Jeśli przewoźnik trafi na warszawski parkiet, będzie największą spółką z tej branży notowaną na europejskich giełdach.
PKP sprzedaje. Chce dostać ponad 100 mln zł Wielka sprzedaż w spółce trwa już kilkanaście miesięcy. W ostatnim roku pozbyła się nieruchomości za 345 mln zł.
Wagony do remontu. Historyczny przetarg Podpisana dziś umowa dotyczy większej części największego w historii PKP Intercity przetargu na modernizację wagonów. Całe przedsięwzięcie obejmuje w sumie modernizację 150 wagonów kosztem prawie 413 mln zł.
Tagi: pkp, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz