Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKP Energetyka będzie sprzedawała gaz

0
Podziel się:

Proces wejścia spółki na rynek gazu trwał od października 2013 roku.

Wojciech Szwankowski, członek zarządu PKP Energetyka
Wojciech Szwankowski, członek zarządu PKP Energetyka (mat. prasowe)
bEUmJWid

PKP Energetyka należąca do grupy PKP będzie od 1 lipca sprzedawała gaz ziemny. Zgodę na sprzedaż surowca wydał Urząd Regulacji Energetyki. Firma będzie teraz oferować jednocześnie energię elektryczną i gaz.

Proces wejścia spółki na rynek gazu trwał od października 2013 roku. PKP Energetyka musiała na początku uzyskać koncesje obrotu paliwami gazowymi od URE oraz podpisać umowę przesyłową z Operatorem Systemu Gaz System. Następnie należało zawarto kontrakt z Polską Spółką Gazownictwa w zakresie dystrybucji gazu. Niedawno uzyskana zgoda URE to ostatni element procesu.

- _ Jest to kolejny krok w procesie dywersyfikacji produktów i usług. Już w trakcie procesu uzyskiwania pozwoleń na obrót gazem rozpoczęliśmy rozmowy z obecnymi klientami biznesowymi _- komentuje Wojciech Szwankowski, członek zarządu PKP Energetyka.

bEUmJWif

Taryfa zatwierdzona przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki zacznie obowiązywać od 1 lipca 2014 roku i będzie ważna przez 12 miesięcy. Wprowadzono w niej nową jednostkę rozliczeniową. Zamiast metrów sześciennych będzie obowiązywała jednostka kilowatogodzin (kWh). Ma to ułatwić porównanie cen tego surowca z innymi nośnikami energii.

- _ Skorzystanie z naszej oferty pozwala na oszczędności, które wynikają z zakupu energii i gazu od jednego dostawcy. Ponadto, oferujemy swoją bezpłatną pomoc w procedurach zmiany dostawcy i wykonujemy wszystkie czynności w imieniu klienta _- mówi członek zarządu PKP Energetyka.

W 2013 roku spółka zarobiła 90 mln złotych, a przychody wyniosły 3,69 mld złotych. Pod koniec ubiegłego roku PKP Energetyka wyemitowała obligacje. Ich łączna wartość to 500 mln złotych. Środki zostaną przeznaczone na realizację projektu Modernizacja Układu Zasilania Sieci Trakcyjnej.

Czytaj więcej w Money.pl

bEUmJWil
bEUmJWiG
business news
manager
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)