Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKP Intercity wprowadza bezpłatne WIFI w pociągach

0
Podziel się:

Planowane jest również udostępnienie na pokładzie w ramach usługi seriali, filmów oraz gier.

Marcin Celejewski, prezes PKP Intercity
Marcin Celejewski, prezes PKP Intercity (Bartłomiej Banaszak/PKP Intercity)
bELoTAjp

Dziś na trasę wyjechał pierwszy pociąg polskiego przewoźnika na pokładzie którego można bezpłatnie korzystać z dostępu do internetu. PKP Intercity zapewnia, że jeszcze w lipcu pojawią się kolejne tak wyposażone składy, a to nie koniec planów.

Pociąg Express InterCity Beskidy z bezpłatnym WiFi odbył dziś trasę z Warszawy do Katowic i Bielska Białej. Jest to wynikiem podpisanej w styczniu umowy pomiędzy PKP Intercity, a siecią T-Mobile.

W 30 wagonach pojawiły się modemy oraz anteny wewnętrzne i zewnętrzne. Zostały one dostarczone przez firmę Nomad Digital za pośrednictwem T-Mobile. Prezes PKP Intercity zapowiada, że to nie koniec działań mających na celu udostępnienie pasażerom internetu na pokładzie pociągów.

bELoTAjr

- _ Pociągi z WiFi pojawią się na najpopularniejszych trasach. W ramach wakacyjnych podróży nasi klienci będą mogli przyjemnie spędzić czas swobodnie serfując w sieci - mówi Marcin Celejewski, prezes zarządu PKP Intercity. _

Planowane jest również udostępnienie na pokładzie w ramach tej usługi seriali, filmów oraz gier.

Aby skorzystać z HotSpot T-Mobile, wystarczy posiadać urządzenie takie jak telefon, laptop czy tablet. Internet na razie będzie bezpłatny. Decyzja o finalnym kształcie tej usługi zostanie podjęta pod koniec roku i będzie zależała od wyników testów technicznych.

Dostawca usługi T-Mobile Polska, będzie obserwował działanie systemu pod kontem prędkości łącza.

bELoTAjx

W barwach PKP Intercity kursuje codziennie około 300 składów. Spółka proponuje swoim klientom pociągi kategorii Express InterCity (EIC) oraz Twoje Linie Kolejowe (TLK). Zatrudnia ponad 8 tysięcy pracowników, a najszybsze eksploatowane przez nią składy to pociąg Eurosprinter ES64 U4.

W ramach modernizacji taboru, internet w pociągach wprowadzają również Koleje Mazowieckie. Regionalny przewoźnik podpisał pond koniec marca umowę ma mocy której w wagonach poddanych remontowi pojawi się WiFi, klimatyzacja i system informacji audio-wizualnej.

Czytaj więcej w Money.pl

bELoTAjS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)