Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pkp
18.06.2014 16:05

PKP pozbyło się akcji PKP Cargo. Chętnych było wielu

Papiery spółki sprzedano po 76,5 złotych za sztukę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(www.pkp-cargo.pl)
Adam Purwin, prezes PKP Cargo

Polskie Koleje Państwowe sprzedały ponad 7,6 mln akcji PKP Cargo, co stanowi 17,03 procent udziałów w spółce. Chętnych nie brakowało, a pojedynczy papier wyceniono na 76,5 złotych. Adam Purwin (na zdjęciu), prezes PKP Cargo twierdzi, że taki obrót sprawy potwierdza dobrą kondycję firmy.

Łącznie PKP posiadało ponad 22 mln akcji, co dawało przewoźnikowi łącznie 50,04 procent głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Sprzedaż umożliwiło wygaśnięcie 28 kwietnia ograniczenia dotyczącego zbywalności akcji.

_ - Duże zainteresowanie akcjami w procesie przyspieszonej budowy księgi popytu to potwierdzenie zarówno dobrej kondycji naszej spółki, jak i ciekawych perspektyw na kolejne kwartały. Ostatnie wygrane przetargi na przewóz znaczących ilości węgla, podpisanie kontraktu z ArcelorMittal, a także dywersyfikacja źródeł przychodów i poszerzanie bazy klientów dowodzą elastyczności PKP Cargo w reagowaniu na sytuację na rynku TSL _ - mówi w komunikacie przesłanym do Money.pl Adam Purwin, prezes PKP Cargo.

Rynek TSL to skrót od Transport, Spedycja i Logistyka. Grupa PKP Cargo, to druga co do wielkości w Europie firma zajmująca się przewozem towarów. W 2013 roku przetransportowała 114,4 mln ton ładunków. Najczęściej transportowanym przez spółkę ładunkiem jest węgiel kamienny, kruszywa, materiały budowlane oraz metale i rudy.

PKP Cargo od pierwszego lipca planuje połączyć w jeden podmiot wszystkie firmy należące do grupy i zajmujące się naprawą taboru. Dotyczy to takich zakładów jak: PKP Cargowag, PKP Cargolok i PKP Cargo Tabor Karsznice. Każda z nich ma nieco inny zakres działalności. Są one podzielone na naprawę wagonów, lokomotyw, zestawów kołowych oraz ogólny serwis taboru. Wszystkie będą się znajdowały pod szyldem PKP Cargo Tabor.

- _ Z kolei poprzez potencjalne zaangażowanie w procesy fuzji i przejęć chcemy umacniać naszą pozycję na rynku oraz realizować strategię poszerzenia naszych kompetencji logistycznych _ - dodaje prezes Purwin.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pkp, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz