Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pkp
05.09.2013 09:15

PKP pracuje nad prywatyzacją spółki. Prezes podał termin

- PKP SA planuje sprzedanie udziałów w TK Telekom w przyszłym roku - poinformował prezes PKP SA i szef całej Grupy PKP Jakub Karnowski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PKP S.A.)

- _ PKP SA planuje sprzedanie udziałów w TK Telekom w przyszłym roku _ - poinformował prezes PKP SA i szef całej Grupy PKP Jakub Karnowski. Proces prywatyzacji spółki został wstrzymany w lutym, bo władze PKP nie były zadowolone z ofert potencjalnych inwestorów.

- _ W tej chwili pracujemy nad wydzieleniem części TK Telekom _ - powiedział Karnowski. Zgodnie z wcześniejszymi wyjaśnieniami PKP wyłączenie ze struktury spółki działalności innej niż telekomunikacyjna, ma dostosować strukturę TK Telekom do potrzeb inwestorów.

Prezes PKP wyjaśnił, że w związku z tym cały proces prywatyzacyjny będzie musiał zostać przeprowadzony od początku. - _ To będzie oczywiście nowy proces. Liczba podmiotów, które mogą być zainteresowane kupnem udziałów w spółce jest jednak ograniczona, więc można przypuszczać, że te same firmy ponownie przystąpią do rozmów _ - wskazał.

Powodem wstrzymania prywatyzacji TK Telekom w lutym były niesatysfakcjonujące oferty, jakie zaproponowali potencjalni inwestorzy. Karnowski deklarował wówczas, że celem PKP SA nie jest sprywatyzowanie spółki za wszelką cenę, a sprzedaż po maksymalnie atrakcyjnej cenie. Przedstawiciele PKP SA zapowiadali, że proces sprzedaży spółki ma być wznowiony w ciągu sześciu miesięcy.

Wcześniej przez kilka miesięcy PKP SA prowadziły równoległe negocjacje z trzema potencjalnymi inwestorami: konsorcjum Hawe i Polpager, GTS oraz Netią. Wcześniej wygasła wyłączność na negocjacje udzielona na rzecz konsorcjum Hawe i Polpager.

Spółka TK Telekom powstała w 2001 roku pod nazwą Telekomunikacja Kolejowa, nazwę zmieniła w październiku 2010 roku. Wchodzi w skład Grupy PKP, a jej właścicielem jest w 100 proc. PKP SA. Firma zajmuje się świadczeniem usług dzierżawy łączy i dostarczania internetu. Jak informuje spółka, na jej sieć składa się około 30 tysięcy kilometrów kabli.

Zysk netto spółki w 2011 roku wyniósł 11,3 mln złotych, a EBITDA 73,9 mln złotych. Strata netto TK Telekom po trzech kwartałach 2012 roku wyniosła 910 tys. złotych. Przychody spółki w tym okresie osiągnęły 221,8 mln złotych.

Czytaj więcej w Money.pl
Trwają testy polskiego Pendolino Pierwszy polski pociąg Pendolino czeka teraz seria sprawdzianów, które pokażą, czy może bezpiecznie wozić pasażerów. Będą miały miejsce na specjalnym torze niedaleko Wrocławia.
Jest zgoda PKP Cargo ze związkowcami. Oto szczegóły Pracownicy dostaną więcej, niż początkowo proponował przewoźnik.
PKP jednak musi zapłacić wysoką karę Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy decyzję prezesa Urzędu Transportu Kolejowego nakładającą na Przewozy Regionalne prawie 0,5 mln zł kary.
Tagi: pkp, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, pap
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz