Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKP SA będą zwalniały? Stawiają na dobrowolne odejścia

0
Podziel się:

Pracownicy mają otrzymać odprawy w wysokości od 18 do 24 miesięcznych pensji.

Piotr Ciżkowicz, PKP SA
Piotr Ciżkowicz, PKP SA (PKP)
bEISINNh

PKP SA chce wprowadzić program dobrowolnych odejść dla pracowników zespołów utrzymania nieruchomości - podała spółka. Redukcja ma przynieść do 13 mln zł oszczędności. Pracownicy mają otrzymać odprawy w wysokości od 18 do 24 miesięcznych pensji. - _ _ To najlepsze warunki programu dobrowolnych odejść, jakie kiedykolwiek zaproponowała spółk _ _- przekonuje Członek zarządu PKP SA Piotr Ciżkowicz.

Program odejść będzie skierowany do pracowników zespołów utrzymania nieruchomości w całym kraju.- _ Odbędą się bezpośrednie spotkania z pracownikami w różnych lokalizacjach, a do osób przebywających na urlopach lub zwolnieniach lekarskich odpowiednia informacja dotrze także drogą pocztową _ - zaznaczyła Paulina Jankowska z biura prasowego spółki.

Członek zarządu PKP SA Piotr Ciżkowicz dodał, że osoby które zgodzą się skorzystać z programu _ mogą liczyć na bardzo dobre warunki odejścia _. Wyjaśnił, że w zależności m.in. od okresu zatrudnienia w spółce, każdy z nich będzie mógł liczyć na odprawę w wysokości od 18 do 24 miesięcznych pensji.

bEISINNj

- _ To najlepsze warunki programu dobrowolnych odejść, jakie kiedykolwiek zaproponowała spółka _ - podkreślił.

Spółka wyjaśniła, że decyzja o planowanym zmniejszeniu zatrudnienia wynika z m.in. wysokich kosztów utrzymania zespołów. W ubiegłym roku PKP SA wydała na nie około 28,7 mln zł.

- _ O zmianach zdecydowała również niska efektywność. Należy podkreślić, że pracownicy zatrudnieni w zespołach pracują tylko w dni powszednie w godz. 8-16, a część z nich do 18. Ponieważ do awarii w obiektach, którymi zarządza spółka, dochodzi także poza tymi godzinami oraz w weekendy, już teraz powoduje to konieczność zatrudniania firm zewnętrznych. To z kolei powoduje dublowanie kompetencji i niepotrzebny wzrost kosztów _ - dodała Jankowska.

Spółka szacuje, że w zależności od tego, ile osób skorzysta z programu dobrowolnych odejść, zaoszczędzi od 8 do 13 mln zł.

bEISINNp

Czytaj więcej w Money.pl

bEISINNK
business news
manager
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)