Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pkp
20.06.2014 06:00

PKP szuka inwestorów na tereny kolejowe

Do wyboru jest 7 lokalizacji rozmieszczonych w całej Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
Jarosław Bator, dyrektor ds. nieruchomości PKP

PKP w ramach prowadzonego pilotażowego programu Małe Projekty Deweloperskie, szuka inwestorów do zagospodarowania nieruchomości zlokalizowanych w siedmiu miastach w Polsce. Chętni mogą się już zgłaszać po odbiór memorandum informacyjnego, które kosztuje 7 tysięcy złotych.

Inwestycja dotyczy nieruchomości znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie stacji kolejowych w takich miastach jak: Mińsk Mazowiecki, Warszawa (dzielnica Włochy), Oświęcim, Konin, Włocławek, Dębica i Katowice. Przykładowo w Oświęcimiu inwestor miałby zbudować park handlowy i nowy dworzec kolejowy. Z kolei oferta w Warszawie obejmuje budowę powierzchni handlowej i biurowej.

Chętni mogą się już zgłaszać. Pierwszym krokiem jest odbiór memorandum informacyjnego za które trzeba zapłacić 7 tysięcy złotych. Aby przystąpić do przetargu inwestor musi złożyć tzw. _ Odpowiedź Na Zaproszenie _, a po spełnieniu warunków formalnych zapłacić 21 tysięcy złotych.

Jak wynika z informacji udostępnionej przez PKP, obiekty mają mieć od 700 do 7500 metrów kwadratowych powierzchni komercyjnej.

- _ Komercyjne zagospodarowanie terenów kolejowych oznacza korzyści zarówno dla inwestorów, jak i dla lokalnych społeczności. Małe projekty deweloperskie mają przyczynić się do znaczącego ożywienia terenów przy stacjach kolejowych _ - mówi Jarosław Bator, dyrektor ds. nieruchomości PKP.

W ostatnich latach Polskie Koleje Państwowe zrealizowały dwa duże projekty deweloperskie. Dzięki współpracy z zewnętrznymi inwestorami nowe dworce i węzły komunikacyjne połączone z galeriami handlowymi powstały w Katowicach i Poznaniu. Obecnie realizowane są kolejne projekty w tej formule. Budowane są nowe dworce Warszawa Zachodnia i Warszawa Gdańska, wraz z zabudową komercyjną.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pkp, business news, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz