Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pkp
20.07.2013 07:59

PKP szuka oszczędności. Kupować najtaniej

Spółka informuje, że na najnowszych zakupach zaoszczędziła niemal 4 miliony złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PKP S.A.)

Trzy spółki z Grupy Zakupowej PKP zakończyły wspólne postępowanie na zakup oleju napędowego. To kolejny przykład na poszukiwanie oszczędności przez PKP, zarządzanych przez Jakuba Karnowskiego. Dzięki niemu, jak informuje spółka, wyniosły one niemal 4 miliony złotych.

W postępowaniu wzięły udział: PKP Energetyka, PKP PLK oraz PKP Intercity. Spółki ogłosiły właśnie, ile zaoszczędziły: PKP PLK – ok. 2 mln zł, PKP Energetyka – ok. 1,7 mln zł, PKP Intercity – ok. 200 tys. zł.

Łączna wartość zamówienia dla Grupy Zakupowej wyniosła nieco ponad 118 mln zł. Jak informuje zarząd Grupy, suma jest niższa od pierwotnie szacowanej wartości o ponad 11 mln zł. Dotychczasowa marża uległa natomiast obniżeniu od 2 proc. do 4 proc. Do realizacji wyznaczonych zadań wyłoniono 4 wykonawców. Umowy na dostawę oleju zawarto na okres 3 lat.

Przetarg na dostarczenie oleju napędowego to jeden z przykładów wspólnych zakupów, robionych przez spółki. W maju tego roku PKP S.A. i PKP PLK wspólnie zorganizowały przetarg na utrzymanie czystości na wybranych dworcach i stacjach kolejowych. W tym samym miesiącu ogłoszono także przetarg na dostawę papieru dla 7 spółek kolejowych. W planach jest również wybór jednego dostawcy na świadczenie usług telefonii komórkowej dla wszystkich podmiotów w Grupie.

- _ Grupa Zakupowa została utworzona w celu optymalizacji działań Grupy PKP w zakresie finansów, rachunkowości i wspólnych rozliczeń _– mówi Wojciech Derda, Dyrektor Zarządzający ds. Operacyjnych i Kontrolingu PKP S.A. Działanie Grupy Zakupowej nie wyklucza indywidualnych zakupów, realizowanych przez poszczególne spółki.

Czytaj więcej w Money.pl
Uwaga pasażerowie! PKP Intercity likwiduje pociągi Od niedzieli PKP Intercity likwiduje pociągi kategorii EuroCity i ekspresy. Nie oznacza to, że znikną one z oferty.
Rusza wielka wyprzedaż na kolei Do sprzedaży wyznaczono między innymi nieruchomości w Warszawie i Jachrance.
Kolejne 40 mln euro kredytu dla polskich kolei? Europejski Bank Inwestycyjny udzielił go PKP Polskim Liniom Kolejowym SA na modernizację torów kolejowych i systemu sygnalizacyjnego we wschodniej Polsce.
Tagi: pkp, business news, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz