Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Paulina Pacuła
|

Plany BNP Paribas. Chcą trafić do pierwszej 10.

0
Podziel się

Zarząd banku w ciągu 3-4 lat planuje osiągnąć wzrost przychodów w tempie 6-8 procent rocznie.

Frederic Amoudru, prezes zarządu BNP Paribas
Frederic Amoudru, prezes zarządu BNP Paribas (materiały prasowe BNP Fortis)
bEigMNJx

Zarząd banku w ciągu 3-4 lat planuje osiągnąć wzrost przychodów w tempie 6-8 procent rocznie. BNP Paribas jest w trakcie realizacji programu naprawczego, do którego został zobowiązany przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Jego realizacja ma potrwać do 2014 roku. Plan stawia wymagania w kwestii przychodów, kosztów, rezerw, a także adekwatności kapitałowej. Jednym z wymogów jest zwiększenie płynności finansowej na giełdzie. W tym celu spółka chce zwiększyć liczbę akcji w wolnym obrocie do 15 procent. W sumie na rynek trafi ponad 8,5 miliona nowych papierów.

Ponadto zarząd jest zobligowany w ciągu 3-4 lat do zwiększenia przychodów w tempie 6-8 procent rocznie, obniżenia wskaźnika kosztów do dochodów poniżej 60 procent z 74 procent w 2012 r.. W planach jest też zwiększenie zwrotu na kapitale własnym powyżej 10 proc. z 1,9 proc. w 2012 r. i zmniejszenie odsetka kredytów z utratą wartości w portfelu kredytowym do około 8 proc. z 11,24 proc. w 2012 r.

bEigMNJz

_ - Długoterminowym celem grupy jest budowanie na polskim rynku silnego banku uniwersalnego, mieszczącego się w pierwszej dziesiątce banków polskich, o udziale w rynku na poziomie 5 procent pod względem wartości aktywów _ - informuje zarząd w komunikacie.

Bank chce zwiększyć udział w rynku we wszystkich głównych obszarach swojej działalności, czyli w bankowości detalicznej - w tym bankowości prywatnej, obsługi mikroprzedsiębiorstw, MSP oraz krajowych i międzynarodowych korporacji.

Bank poprawia swoje wyniki finansowe. W pierwszym kwartale 2013 roku zysk netto grupy wyniósł 30,8 mln zł wobec 20,9 mln zł rok wcześniej, co oznacza wzrost o 47 procent w skali roku. Wzrost wyniku jest rezultatem niższych kosztów ryzyka oraz oszczędności uzyskanych dzięki realizowanym programom optymalizacji działalności - informował bank w komunikacie.

Najnowsza oferta ma być adresowana do inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych w Polsce oraz do wybranych inwestorów instytucjonalnych za granicą - poza USA_ . _

bEigMNJF

Funkcję globalnego koordynatora i współprowadzącego księgę popytu będzie pełnić Citi, który będzie działał za pośrednictwem Citigroup Global Markets Limited i Domu Maklerskiego Banku Handlowego.

Czytaj więcej w Money.pl
Spółka warta 10 mld dol. wycofuje się z Polski Kanadyjska spółka Talisman, zajmująca się poszukiwaniem gazu łupkowego, wycofuje się z Polski z powodów strategicznych.
PKP Cargo chwali się zyskiem. Będą inwestycje? Spółka odnotowała w ubiegłym roku 267 mln zł zysku netto przy przychodach przekraczających 5 mld zł - poinformował Jakub Karnowski, szef całej Grupy PKP.
Nuance identyfikuje klientów Barclays po głosie 84 procent klientów banku skorzystało z nowego sposobu identyfikacji, 95 procent z nich jest zadowolonych.
bEigMNKa
business news
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)