Notowania

polski eksport
26.01.2015 06:14

Plast-Box przełamał niechęć austriackiego rynku

W 2014 roku wartość eksportu do tego kraju wzrosła o przeszło 26 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe Practum Consulting)
Prezes Plast-Boxu, Grzegorz Pawlak

Plast-Box, zarządzany przez Grzegorza Pawlaka wytwórca opakowań z tworzyw sztucznych, zwiększył w ubiegłym roku sprzedaż na rynek austriacki o ponad 30 procent, dostarczając tam w 2014 roku prawie 3 mln plastikowych pojemników. Jednocześnie wartość eksportu do tego kraju wzrosła o przeszło 26 procent rok do roku.

Jak zapewniają władze spółki, Plast-Box zamierza nadal rozwijać swoją obecność w Austrii, tak aby jego wzrost obrotów na tym rynku w 2015 roku wyniósł ok. 20 procent.

- _ Współpraca Plast-Boxu z Austrią sięga wielu lat wstecz, jednak do 2009 roku byliśmy obecni tam w ograniczonym zakresie. Rynek zdominowany był wówczas przez światowych liderów w branży opakowań i lokalną konkurencję, a austriackie firmy były dość sceptycznie nastawione do korzystania z usług nowych dostawców. Przełom nastąpił właśnie w 2009 roku, kiedy rozpoczęliśmy współpracę z dystrybutorem działającym od lat na rynku tworzyw i opakowań. Wspólnie przekonaliśmy austriackich partnerów do wyrobów Plast-Boxu _ - wspomina Artur R. Skonieczny, dyrektor sprzedaży eksportowej Plast-Box.

Pojemniki wytwarzane przez firmę w Austrii trafiają między innymi bezpośrednio do klientów z branży chemicznej, jak i spożywczej.

- _ Poza rynkiem austriackim producent obsługuje jeszcze 30 innych krajów w Europie, między innymi w Wielkiej Brytanii, Ukrainie, Francji oraz w Niemczech _ - zauważa w rozmowie z Money.pl Kinga Szkutnik z biura prasowego firmy.

Plast-Box stawia na eksport. Po 3 kwartałach 2014 r. stanowił on niemal 63 procenty całkowitej sprzedaży grupy.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: polski eksport, plast-box, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, prosto z firm, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz