Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Plast-Box zwiększa sprzedaż w branży spożywczej

0
Podziel się:

W pierwszym półroczu tego roku spółka wypracowała przychody na poziomie 74,36 miliona złotych.

Andrzej Sadowski, członek zarządu Plast-Box
Andrzej Sadowski, członek zarządu Plast-Box (Plast-Box SA)

O 60 procent w pierwszej połowie roku zwiększyła sprzedaż swoich produktów dla klientów z branży spożywczej firma Plast-Box. Większość z nich jest kierowana na eksport.

Plast-Box to jeden z największych w Europie producentów plastikowych opakowań. Firma podała, że 60-procentowy wzrost sprzedaży do branży spożywczej to efekt zwiększonego popytu wśród dotychczasowych klientów, ale również pozyskania nowych, głównie małych wytwórców.

_ - Naszym sprzymierzeńcem w tym roku był bardzo udany sezon wiosenno-letni dla producentów przetworów warzywnych i owocowych takich jak dżemy, pomady, keczupy itd. Dzięki korzystnej pogodzie i dobrym zbiorom, wytwórcy zwiększyli poziom produkcji i wzrosła też liczba zamówień na nasze opakowania - _mówi Andrzej Sadowski, członek zarządu Plast-Box. - _ Duży wpływ na nasze wzrosty w tej branży mają również inwestycje w park maszynowy, które Plast-Box zrealizował w ostatnich trzech latach - _ dodaje.

Firma Plast-Box sprzedaje swoje produkty głównie na eksport. Stanowi on już 60 procent sprzedaży, przy czym opakowania są wysyłane do około 30 krajów.

W pierwszym półroczu tego roku spółka wypracowała przychody na poziomie 74,36 miliona złotych wobec 75,49 miliona złotych w tym samym okresie ubiegłego roku. W tym samym czasie zysk operacyjny zwiększył się do 7,79 miliona złotych.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)