Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tworzywa sztuczne
13.08.2013 13:54

Plast-Box zyskał dwa miliony w pół roku

To o 21 procent więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Plast-Box)
Krzysztof Pióro, prezes Plast-Box

W okresie od stycznia do lipca słupska spółka wypracowała jednostkowy zysk netto na poziomie 1,93 miliona złotych - o 21 procent więcej, niż w analogicznym okresie 2012 roku.

Aż 0,6 miliona złotych zysku zajmująca się produkcją opakowań z tworzyw sztucznych firma zarobiła w lipcu. Jak przekonuje Krzysztof Pióro, prezes spółki, pozwoliło to nadrobić gorszy początek roku, kiedy warunki pogodowe wpłynęły na niższy poziom składanych zamówień. Pióro dodaje, że polepszającą się sytuację firmy potwierdzają wyniki jednostkowe publikowane po siedmiu miesiącach tego roku.

_ - Analizując wyniki Plast-Boxu trzeba pamiętać, że konsolidujemy w raportach okresowych wyniki osiągane przez naszą spółkę na Ukrainie, która obsługuje w dużej mierze wschodnie rynki i przeżywa rozkwit działalności - _zaznacza Krzysztof Pióro. _ - Pozytywny wpływ ukraińskiej spółki na wyniki Grupy był widoczny już w pierwszym kwartale tego roku. Można oczekiwać utrzymania tego trendu w kolejnych okresach. Mamy bowiem na Ukrainie bardzo nowoczesną fabrykę, a zapotrzebowanie na wysokiej jakości opakowania jest w tym regionie ogromne _ _ – _ dodaje.

_ - Eksportujemy nasze produkty już do trzydziestu krajów, w tym do większości państw Unii Europejskiej - _dodaje Pióro. Przełożyło się to na przychody spółki, które od stycznia tego roku sięgnęły prawie 66,5 miliona złotych i były o 13 procent wyższe, niż w analogicznym okresie 2012 roku.

Zobacz notowania Plast-Boxu na warszawskiej giełdzie w ostatnich trzech miesiącach:

* *

Plast-Box jest jedną z najnowocześniejszych firm w Europie zajmujących się produkcją opakowań z tworzyw sztucznych. Ma fabryki w Polsce i na Ukrainie, w których wykorzystuje najnowsze maszyny i technologie. Jest dostawcą pojemników i wiader z plastiku do tak wymagających branż, jak spożywcza i chemiczna. Większość jej produkcji idzie na eksport.

Czytaj więcej w Money.pl
Grupa Azoty będzie notowana w nowym indeksie na GPW Wejście spółki w skład indeksu WIG30 zwiększy płynność spółki.
Wyniki Feruum dwa razy lepsze, niż przed rokiem Spółka Feerum pochwaliła się dobrymi wynikami za pierwsze półrocze 2013 roku.
Neuca przejmie hurotwego dystrybutora leków Spółka podpisała przedwstępną umowę kupna ACP Pharma za blisko 432 miliony złotych.
Tagi: tworzywa sztuczne, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz