Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Plast-Box zyskał dwa miliony w pół roku

0
Podziel się:

To o 21 procent więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego.

Krzysztof Pióro, prezes Plast-Box
Krzysztof Pióro, prezes Plast-Box (Plast-Box)

W okresie od stycznia do lipca słupska spółka wypracowała jednostkowy zysk netto na poziomie 1,93 miliona złotych - o 21 procent więcej, niż w analogicznym okresie 2012 roku.

Aż 0,6 miliona złotych zysku zajmująca się produkcją opakowań z tworzyw sztucznych firma zarobiła w lipcu. Jak przekonuje Krzysztof Pióro, prezes spółki, pozwoliło to nadrobić gorszy początek roku, kiedy warunki pogodowe wpłynęły na niższy poziom składanych zamówień. Pióro dodaje, że polepszającą się sytuację firmy potwierdzają wyniki jednostkowe publikowane po siedmiu miesiącach tego roku.

_ - Analizując wyniki Plast-Boxu trzeba pamiętać, że konsolidujemy w raportach okresowych wyniki osiągane przez naszą spółkę na Ukrainie, która obsługuje w dużej mierze wschodnie rynki i przeżywa rozkwit działalności - _zaznacza Krzysztof Pióro. _ - Pozytywny wpływ ukraińskiej spółki na wyniki Grupy był widoczny już w pierwszym kwartale tego roku. Można oczekiwać utrzymania tego trendu w kolejnych okresach. Mamy bowiem na Ukrainie bardzo nowoczesną fabrykę, a zapotrzebowanie na wysokiej jakości opakowania jest w tym regionie ogromne _ _ – _ dodaje.

_ - Eksportujemy nasze produkty już do trzydziestu krajów, w tym do większości państw Unii Europejskiej - _dodaje Pióro. Przełożyło się to na przychody spółki, które od stycznia tego roku sięgnęły prawie 66,5 miliona złotych i były o 13 procent wyższe, niż w analogicznym okresie 2012 roku.

Zobacz notowania Plast-Boxu na warszawskiej giełdzie w ostatnich trzech miesiącach:

**

**

Plast-Box jest jedną z najnowocześniejszych firm w Europie zajmujących się produkcją opakowań z tworzyw sztucznych. Ma fabryki w Polsce i na Ukrainie, w których wykorzystuje najnowsze maszyny i technologie. Jest dostawcą pojemników i wiader z plastiku do tak wymagających branż, jak spożywcza i chemiczna. Większość jej produkcji idzie na eksport.

Czytaj więcej w Money.pl
Grupa Azoty będzie notowana w nowym indeksie na GPW Wejście spółki w skład indeksu WIG30 zwiększy płynność spółki.
Wyniki Feruum dwa razy lepsze, niż przed rokiem Spółka Feerum pochwaliła się dobrymi wynikami za pierwsze półrocze 2013 roku.
Neuca przejmie hurotwego dystrybutora leków Spółka podpisała przedwstępną umowę kupna ACP Pharma za blisko 432 miliony złotych.
business news
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)