Notowania

plast-box
16.09.2013 12:09

Plast Box nadrabia słabszy początek roku

Spółka produkująca opakowania z tworzyw sztucznych wypracowała w sierpniu tego roku przychody ze sprzedaży w wysokości 10,43 mln zł i zysk netto o wartości 0,52 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Plast-Box SA)
Andrzej Sadowski, członek zarządu Plast-Box

W odniesieniu do sierpnia zeszłego roku wyniki te wzrosły odpowiednio o 17,6 proc. oraz 117,5 proc. W ciągu ośmiu miesięcy 2013 roku słupska spółka zwiększyła przychody rok do roku o 13,9 proc. do 76,85 mln zł, osiągając przy tym zysk netto w wysokości 2,48 mln zł (wzrost o 33,5 proc. r/r) i EBITDA na poziomie 7,26 mln zł (wzrost o 12,8 proc. r/r).

_ - Tak znaczące wzrosty wyników na poziomie jednostkowym to głównie zasługa dalszego zwiększania przez nas sprzedaży eksportowej do Europy Zachodniej. Nasza słupska fabryka zaopatruje niemal wszystkie rynki europejskie, w tym największe i najbardziej wymagające kraje unijne jak Wielka Brytania, Niemcy czy Francja - _tłumaczy w komunikacie prasowym Andrzej Sadowski, członek zarządu Plast-Box SA.

_ - Dzięki aktywności sprzedażowej i korzystnej sytuacji na rynku w letnich miesiącach nadrobiliśmy nieco słabszy początek roku, kiedy to rekordowo mroźna i długa zima w całej Europie wpłynęła na obniżenie sprzedaży naszych klientów, a w konsekwencji także naszej. Słupska spółka osiąga bardzo dobre wyniki za ten rok, a na poziomie skonsolidowanym można spodziewać się jeszcze lepszych danych, gdyż dalszy wzrost sprzedaży odnotowuje również nasza spółka na Ukrainie _– dodaje Andrzej Sadowski.

W pierwszej połowie tego roku na poziomie skonsolidowanym Plast-Box odnotował przychody ze sprzedaży w wysokości 75,49 mln zł, co stanowiło wzrost o 26 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. EBITDA grupy wypracowana po 6 miesiącach tego roku wzrosła o 38 proc. r/r i osiągnęła wartość 9,45 mln zł. Jednocześnie blisko dwukrotnie wzrósł skonsolidowany zysk netto – z 2,05 mln zł w pierwszym półroczu 2012 r. do 3,97 mln zł w takim samym okresie bieżącego roku.

Notowania Plast-Box na GPW w ostatnich trzech miesiącach

* *

Plast-Box SA zajmuje się produkcją opakowań z tworzyw sztucznych. Spółka posiada fabryki w Polsce i na Ukrainie i eksportuje swoje produkty do niemal wszystkich krajów europejskich. Firma istnieje od 1983 roku, od 2004 roku jest notowana na GPW.

Czytaj więcej w Money.pl
Enea obawia się dalszych spadków cen węgla Trudne warunki w jakich działa spółka nie powinny wpłynąć na realizację strategicznych projektów. - _ Realizacja bloku w Kozienicach przebiega zgodnie z planem _ - zapewnia członek zarządu.
Abpol chce zarobić na prezerwatywach Spółka zajmująca się dystrybucją produktów szybkozbywalnych wypracowała w II kwartale 2013 roku zysk netto na poziomie prawie 50 tys. zł, przy przychodach sięgających 1.338 tys. zł.
KGHM podaje wyniki za pierwsze półrocze Spółka osiągnęła w pierwszym półroczu 2013 r. dobry wynik finansowy, pomimo spadku notowań miedzi i srebra oraz niższego kursu walutowego.
Tagi: plast-box, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz