Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lot
12.09.2013 17:00

Płatność gotówką na pokładach LOT-u

Udogodnienie to zostanie wprowadzone 15 września.

Podziel się
Dodaj komentarz
(lot.com)
Sebastian Mikosz, prezes zarządu PLL LOT

Już od niedzieli 15 września 2013 roku na wszystkich rejsach europejskich i dalekodystansowych LOT-u, pasażerowie będą mogli płacić gotówką za produkty oferowane na pokładzie samolotów.

LOT, kierowany przez widocznego na zdjęciu Sebastiana Mikosza chcąc ułatwić pasażerom korzystanie z nowej oferty serwisu pokładowego _ LOT Gourmet _ na trasach europejskich, wprowadza możliwość płatności gotówką.

- _ Pierwsze tygodnie pokazują, że pasażerowie pozytywnie przyjęli naszą nową ofertę _
_ i doceniają radykalną zmianę jakości - posiłki są smaczniejsze i bardziej różnorodne, a ceny atrakcyjne i zdecydowanie niższe od tych na lotniskach czy w innych liniach oferujących płatne posiłki. Uruchomienie płatności gotówką na pokładach samolotów nie było łatwe, ale dołożyliśmy wszelkich starań, by jak najszybciej wdrożyć takie rozwiązanie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów _ – mówi Michał Leman, dyrektor Marketingu i Produktu PLL LOT S.A.

Polski przewoźnik wprowadził serwis _ LOT Gourmet _ na rejsach krótko
i średniodystansowych z początkiem sierpnia. Do tej pory za produkty w ramach tej oferty można było płacić tylko kartą kredytową. Od 15 września bieżącego roku będzie przyjmowana także płatność gotówką w polskich złotych, również w bilonie.

Podobne rozwiązanie zostanie wprowadzone tego samego dnia na wszystkich rejsach dalekodystansowych LOT-u. Podróżni będą mogli płacić nie tylko kartą kredytową
i gotówką w polskich złotych, ale także innymi walutami (tylko w banknotach). Są to: euro, dolary amerykańskie, kanadyjskie, funty brytyjskie, franki szwajcarskie oraz korony duńskie, norweskie i szwedzkie. Od 15 września na _ atlantykach _ i na trasie do Pekinu zostaje bowiem wprowadzona w klasie ekonomicznej nowa oferta napojów alkoholowych
i przekąsek jako _ LOT Sky Bar _. Pasażerowie będą mieli szeroki wybór odpłatnych alkoholi, a także przekąsek m.in. mieszankę studencką Bakalland, Pringles Original i Paprika, Tomato Crisps Crispy oraz orzeszki ziemne Kraszki.

Warto podkreślić, że w bezpłatnym serwisie dla podróżnych klasy ekonomicznej podczas rejsów dalekodystansowych nadal pozostają napoje bezalkoholowe zimne i napoje gorące oraz wszystkie posiłki oferowane w trakcie lotu. W klasach Elite i Premium pełny serwis posiłków oraz napojów alkoholowych i bezalkoholowych pozostaje bezpłatny. Podobnie jest na trasach krótko i średniodystansowych w klasie biznes.

Polskie Linie Lotnicze LOT jest jedną z najstarszych linii lotniczych na świecie. Powstała w 1 stycznia 1929 roku. Aktualnie samoloty przewoźnika latają do 60 różnych miast, rozmieszczonych na takich kontynentach jak Europa, Ameryka Północna oraz Azja. Od 2003 roku należy on do sojuszu Star Alliance. W kwietniu 2013 roku spółka poprosiła o wsparcie publicznie w wysokości 380 milionów złotych.

Tagi: lot, business news, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz