Notowania

Płatności mobilne w Biedronce. Zapłacisz już nie tylko gotówką

Już niedługo we wszystkich Biedronkach w Polsce będzie można płacić telefonem komórkowym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/LUSA)

Sieć portugalskich supermarketów, jednych z najbardziej popularnych w Polsce, czeka prawdziwa technologiczna rewolucja. Aplikacja do wykonywania płatności mobilnych przeszła właśnie pozytywnie testy i w II kwartale 2013 roku płatności telefonem komórkowym w Biedronce staną się faktem.

Spółka Jeronimo Martins, właściciel sieci sklepów zaprzeczyła natomiast doniesieniom prasowym, jakoby miała wprowadzać płatności bezgotówkowe za pomocą kart płatniczych. - _ Nie zrobimy tego z uwagi na wysokość opłat transakcyjnych, które są w Polsce nadal jednymi z najwyższych w Europie _ - dowiedziało się Money.pl od biura prasowego firmy.

Jak dodano w odpowiedzi na nasze pytania, takie rozwiązanie spowodowałoby automatycznie podniesienie cen na półkach Biedronek. - _ Z tego właśnie powodu poszukujemy alternatywnego rozwiązania. System płatności mobilnych mógłby stać się w przyszłości wygodną alternatywą dla drogich płatności kartami, szczególnie jeśli do niego dołączą inne podmioty _ - poinformowało biuro prasowe Jeronimo Martins. - _ Jedną z aplikacji do płatności mobilnych testowaliśmy na początku tego roku i została ona oceniona bardzo pozytywnie _ - dodano.

Płatności mają być realizowane poprzez podanie kasjerowi kodu potwierdzającego transakcję, który generować będzie odpowiednia aplikacja zainstalowana na smartfonie podłączonym do internetu. W związku z tym Biedronka planuje uruchomienie na terenie swoich placówek bezprzewodowego WiFi.

Aby skorzystać z takich płatności konieczny będzie jednak rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w banku BZ WBK. Na razie nie wiadomo czy inne banki będą zainteresowane współpracą z Jeronimo Martins. - _ Chcemy jednak, aby system miał charakter otwarty. Jesteśmy na razie w trakcie rozmów z potencjalnymi uczestnikami i z tego względu nie chcemy mówić o konkretnych podmiotach do czasu sfinalizowania porozumień _ - poinformowała nas spółka.

Płatności mobilne to dopiero raczkujący rynek w Polsce. Potencjalnie może z niego korzystać około 400 tysięcy użytkowników. Na całym świecie szacuje się, że w tym roku około 3-4 miliardów ludzi wykona transakcje mobilne.

Powoli zaczynają dostrzegać to banki. Płatności mobilne oferuje już m.in. PKO BP, mBank, czy Getin Noble Bank. Swoje rozwiązania oparły one na współpracy z T-Mobile i Orange. Na razie jednak z ich rozwiązań korzysta łącznie niewiele ponad 30 tysięcy Polaków.

Czytaj więcej w Money.pl
PayPal zarobił w 2013 roku 1,5 mld dolarów Rynek jest na tyle atrakcyjny, że banki i sieci komórkowe prześcigają się w pomysłach. Płatności mobilne zamierza wprowadzić też Biedronka.
Sojusz właściciela Biedronki z gigantem Chodzi o zniżki jakie otrzymywać będą klienci przy zakupach w portugalskich supermarketach Jeronimo Martins oraz na stacjach paliwowego koncernu.
Gigantyczne zyski właścicieli Biedronki Familia Soares dos Santos zarobiła w 2012 roku najwięcej spośród siedmiu najbogatszych portugalskich rodzin.
Tagi: płatności mobilne, Biedronka, business news, strategie firm, kraj, manager, strategie, prosto z firm, zarządzanie, marketing i sprzedaż, czołówki, marketing i zarządzanie, case study, lifestyle, wiadmomości, gospodarka, z rynku
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz