Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Play ma uruchomić internet LTE. Gdzie będzie działał?

0
Podziel się

Dostawcą sprzętu do modernizacji sieci Play jest obecnie Huawei, ale jak podali przedstawiciele operatora, spółka rozważa również pozyskanie innych partnerów.

Play ma uruchomić internet LTE. Gdzie będzie działał?
(materiały prasowe)
bEruzHRx

P4, operator sieci Play, planuje 11 listopada uruchomić komercyjnie usługę mobilnego internetu w standardzie LTE. Firma chce do początku 2015 roku posiadać 3,2 tys. stacji bazowych działających w nowej technologii.

_ - Zamierzamy 11 listopada komercyjnie uruchomić sieć LTE 4G _ - powiedział Jorgen Bang-Jensen, prezes P4 (na zdjęciu). W pierwszej fazie uruchomienia sieci LTE, do końca tego roku, Play chce oferować usługę w trzynastu miastach Polski, m.in. Warszawie, Trójmieście, Wrocławiu i Krakowie.

P4 planuje do początku 2015 roku zmodernizować na potrzeby LTE 3,2 tys. swoich stacji bazowych, które mają dać 70 proc. pokrycia populacji Polski w nowej technologii. Inwestycja ma być sfinansowana w całości z bieżących przepływów firmy, bez zaciągania nowego długu.

bEruzHRz

Dostawcą sprzętu do modernizacji sieci Play jest obecnie Huawei, ale jak podali przedstawiciele operatora, spółka rozważa również pozyskanie innych partnerów. Przedstawiciele P4 poinformowali ponadto na konferencji, że Play jest obecnie liderem w zakresie transmisji danych w Polsce. Klienci operatora przesyłają łącznie 4 tys. terabajtów miesięcznie.

_ Jest to poziom, który osiągają zasiedziali operatorzy na dojrzałych rynkach europejskich _ - powiedział prezes. Dodał, że Play ma obecnie 4,5 mln klientów mobilnego internetu, a 85 proc. sprzedawanych przez operatora telefonów stanowią smartfony.

W czerwcu Urząd Komunikacji Elektronicznej wydał decyzje rezerwacyjne dla zwycięzców przetargu na częstotliwości z zakresu 1800 MHz. Trzy pasma zarezerwowano dla P4.

Każda z rezerwacji obejmuje zasób częstotliwości o szerokości 5 MHz, przeznaczonych do świadczenia na obszarze całego kraju bezprzewodowych usług w standardzie LTE o prędkości transmisji danych nawet do 100 Mb na sekundę.

bEruzHRF
Czytaj więcej w Money.pl
Groźny wirus infekuje filmy i zdjęcia Okazuje się, że odszyfrowanie zainfekowanych plików wymaga klucza, który ma najczęściej tylko przestępca. Co wtedy zrobić?
To pierwszy taki sondaż o Poczcie Z nowych sposobów załatwiania spraw z Pocztą chce skorzystać 6 na 10 Polaków. To jednak nie wszystko.
bEruzHSa
business news
manager
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)