Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Poczta Polska będzie sprzedawała ubezpieczenia na życie. Jest zgoda KNF

0
Podziel się:

- To potwierdzenie, że jesteśmy traktowani jako wiarygodny podmiot - mówi prezes Jerzy Jóźkowiak.

Poczta Polska będzie sprzedawała ubezpieczenia na życie. Jest zgoda KNF
(SGH mat.pras.)
bEISizOt

Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie opowiedziała się za przyznaniem Poczcie Polskiej licencji na utworzenie Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie. - _ To potwierdzenie, że jesteśmy traktowani jako wiarygodny podmiot gwarantujący bezpieczeństwo i rzetelność, tak istotne w branży ubezpieczeniowej _- mówi prezes Jerzy Jóźkowiak.

Dzięki ubezpieczeniom na życie Poczta Polska chce zwiększyć sprzedaż w obszarze usług bankowych (w ramach grupy działa już Bank Pocztowy). Wykorzysta do tego wszystkie dostępne kanały dystrybucji. Nad konkurencją ma tę ogromną przewagę, że w całej Polsce ma aż 7,5 tysiąca placówek.

Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie zacznie działać od początku przyszłego roku. To niejedyny pomysł na zwiększenie zakresu usług, jaki ostatnio chodzi pocztowcom po głowach. W październiku pojawiła się informacja, że analizują oni możliwość sprzedawania telefonów komórkowych w swoich placówkach. Dodatkowo mają zamiar rozwijać sieć paczkomatów (na razie mają ich jedynie 36).

bEISizOv

Oprócz tego Poczta rozwija liczbę usług dostępnych przez internet - na przykład od niedawna przez sieć można wysłać list polecony. Poczta stara się jak może, by uatrakcyjnić ofertę, bo od kiedy uwolniony został rynek usług pocztowych, wyrosła jej groźna konkurencja: inPost i Polska Grupa Pocztowa. Ta pierwsza firma wyspecjalizowała się w dystrybucji paczek przez sieć paczkomatów, ta druga odebrała Poczcie Polskiej umowę na obsługę korespondencji sądowej.

To nie jedyny stracony kontrakt Poczty Polskiej. W zeszłym tygodniu inPost wygrał przetarg na obsługę korespondencji pocztowej z polskich urządów wojewódzkich, ministerstw i prokuratur. Będzie to robił za 33 miliony złotych, podczas gdy Poczta Polska oferowała tę samą usługę za prawie trzy miliony złotych więcej. W listopadzie inPost wygrał wart niemal 23 miliony złotych kontrakt na obsługę przesyłek KURS. Sukcesem Poczty Polskiej okazał się za to przetarg na obsługę korespondencji z ZUS - w latach 2015-2017 pocztowcy zainkasują za to 209 milionów złotych.

Minister skarbu Włodzimierz Karpiński mówił niedawno, że w przyszłości widzi szansę na debiut Poczty Polskiej na giełdzie. Dodał, że jest _ admiratorem debiutu giełdowego Poczty Polskiej _.

Prezes Jerzy Jóźkowiak mówił wcześniej, że analizy związane z planowanym upublicznieniem akcji Poczty Polskiej są prowadzone od kilku miesięcy. _ - To oznacza wprowadzenie naszej firmy do grupy spółek Skarbu Państwa, które przeszły proces restrukturyzacji i transformacji. Sam fakt przygotowywania się do giełdy stawia przed spółką bardzo klarowne wymogi formalne, jak również dotyczące ładu korporacyjnego _ - podkreślił.

bEISizOB

_ - Zakładamy większościowy udział Skarbu Państwa w spółce - co najmniej 51 proc. akcji, a nawet więcej. Nie zapadły jednak jeszcze żadne decyzje w sprawie terminu debiutu na Giełdę Papierów Wartościowych _ - dodał Jóźkowiak.

Czytaj więcej w Money.pl

bEISizOW
business news
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)