Notowania

Poczta Polska odbierze pieniądze Przewozom Regionalnym?

Firma wygrała przetarg na transport gotówki z kas zakładowych i biletowych na terenie całego kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(SGH mat.pras.)

Firma, zarządzana przez Jerzego Jóźkowiaka, wygrała przetarg na transport gotówki z kas zakładowych i biletowych spółki PKP na terenie całego kraju. Udało się jej zaoferować cenę realizacji usługi o 9 tysięcy niższą niż drugiemu oferentowi - firmie Solid MCG. Poczta ma zrealizować usługę za 450 tysięcy złotych.

Oprócz konwojowania pieniędzy po całej Polsce i zwożenia ich do siedziby BRE Banku w której są sortowane, w ramach kontraktu Poczta będzie dostarczała również tzw. bezpieczne koperty przeznaczone do przewozu pieniędzy.

Umowa została zawarta na rok. Konwojowanie gotówki to jedna z tych branż, w których Poczta planuje ekspansję. Zajmuje się nim Centrum Usług Koncesjonowanych - komórka, specjalnie wydzielona za struktur Poczty Polskiej do świadczenia usług z zakresu ochrony osób i mienia.

Na razie jednak jej udział w tym rynku jest bardzo niewielki. W tej branży dominują bowiem takie firmy jak Impel, Konsalnet, Securitas, Solid, Juventus. W 2009 roku wielkość tego sektora była szacowana na niemal 7 mld złotych. Co więcej analitycy firmy doradczej Frost&Sullivan szacowali, że do roku 2015 obroty branży miały sięgną nawet 12,3 mld złotych.

Wejście na nowy rynek to sposób na dywersyfikację przychodów i zwiększenie konkurencyjności. Ubiegły rok spółka zakończyła z około 80 mln zł zysku. Jej przychody pozostały na poziomie zbliżonym do 2011 r., kiedy wyniosły 6,4 mld zł. Już na początku tego roku operator zapowiadał, że przechodzi do ofensywy. W ten sposób próbuje bronić się przed ofensywą ponad 200 mniejszych prywatnych operatorów z InPostem, General Logistics Systems Poland, Polską Grupą Pocztową oraz Opekiem na czele.

Czytaj więcej w Money.pl
Przewozy Regionalne ujawniły stan finansów Prezes spółki Ryszard Kuć przyznał, że spółka ma problem ze spłatą zobowiązań.
To pierwszy taki sondaż o Poczcie Z nowych sposobów załatwiania spraw z Pocztą chce skorzystać 6 na 10 Polaków. To jednak nie wszystko.
Strajk na kolei. Dziś referendum w Przewozach Regionalnych Związki zawodowe oczekują podjęcia przez zarząd spółki rokowań sporu zbiorowego, a jeżeli to nie nastąpi, to od 14 sierpnia będą miały prawo podjąć strajk.
Tagi: poczta polska, business news, wiadomości, strategie firm, wiadmomości, gospodarka, manager, strategie, prosto z firm, gospodarka polska, z rynku
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz